345034 / 2015-12-16 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy w Załuskach (Załuski)
Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów spożywczych dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie i Przedszkola w Kroczewie z podziałem na następujące części:
I. Mięso i przetwory mięsne
II. Pieczywo
III. Warzywa i owoce
IV. Nabiał i jaja
V. Mrożonki
VI. Produkty zbożowe
VII. Wyroby garmażeryjne
VIII. Artykuły spożywcze.
Adresy szkół i przedszkola:
ZSO w Kroczewie - Kroczewo 136 09-142 Załuski
ZSO Szczytno - Szczytno 09-141 Szczytno
Przedszkole w Kroczewie - Kroczewo 29 09-142 Załuski
Wykonawca dostarcza produkty pierwszej klasy jakości, świeże, odpowiadające normom jakościowym właściwym dla danego rodzaju produktów, które obowiązują na terenie Polski,
oraz o aktualnych terminach przydatności do spożycia. Opakowania dostarczanych przez Wykonawcę produktów żywnościowych muszą być oznakowane widoczną datą terminu przydatności do spożycia.
W okresie trwania umowy Dostawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest
przedstawić:
a) decyzję właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej lub Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącej możliwości produkcji lub obrotu danego produktu spożywczego będącego przedmiotem zamówienia,
b) dokumenty potwierdzające stosowanie systemu HACCP.
Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania produktów żywnościowych do wskazanych wyżej miejsc własnym transportem na własny koszt i ryzyko, przy zachowaniu odpowiednich reżimów sanitarnych wymaganych dla przewozu żywności zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz. 1225, z późn. zm.) oraz innymi aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie przedmiotu zamówienia. Koszt dostarczenia musi być wliczony w oferowane ceny jednostkowe produktów, Wykonawcy nie przysługuje odrębne wynagrodzenie z tytułu dostarczenia produktów.
Zamawiający oszacował zapotrzebowanie na wymienione produkty na okres 12 miesięcy. Ilości te stanowią wielkość szacunkową, co oznacza, że ostateczna ilość zamawiana na podstawie umowy może ulec zmianie. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niezrealizowania pełnej ilości przedmiotu zamówienia.
Równoważność oferowanych produktów, wyrobów:
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych, przy czym przez produkty równoważne rozumie się produkty o takich samych lub wyższych cechach jakościowych i walorach smakowych, porównywalnej wartości odżywczej i energetycznej oraz takiej samej zawartości składników.
Wykonawca, który zdecyduje się na złożenie oferty równoważnej, ma obowiązek wpisać w Formularzu cenowym zaoferowany asortyment równoważny oraz posiadać dokumenty potwierdzające, że oferowane produkty równoważne odpowiadają wymaganiom określonym w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, tj.: opis (charakterystykę) zaoferowanego asortymentu równoważnego, zawierający informacje producenta dotyczące składu produktu, wartości odżywczych, właściwości zgodnych z opisem Zamawiającego.
Udowodnienie równoważności zaoferowanych artykułów spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu, na jego żądanie, dokumentu (-ów) potwierdzających równoważność oferowanych produktów w stosunku do tych zapotrzebowanych przez Zamawiającego.
W sytuacji, gdy oferowany produkt równoważny nie odpowiada opisowi Zamawiającego podanemu w niniejszej SIWZ Zamawiający ma prawo odmowy przyjęcia produktów równoważnych i żądania dostarczenia towaru zgodnego z opisem.
W sytuacji, gdy Wykonawca nie jest w stanie w terminie dostarczyć produktu zgodnego z opisem w SIWZ lub jego właściwego odpowiednika, Zamawiający ma prawo do nabycia takiego towaru poza obowiązującą umową i obciążenia kosztami zakupu Wykonawcę.
Przez pozostawienie pustych pozycji w kolumnie Oferowany produkt równoważny w Formularzu cenowym Zamawiający rozumie, że Wykonawca oferuje produkty wskazane przez Zamawiającego.
WYMAGANIA DLA ASORTUMENTU:
Wymagania dla mięsa i produktów mięsnych oraz podrobów:
czystość - mięso czyste, bez śladów zanieczyszczeń ciałami obcymi, dobrze wykrwawione;
konsystencja - jędrna, elastyczna, odkształcająca się;
smak i zapach - swoisty, charakterystyczny dla mięsa, bez oznak zaparzenia i zepsucia, nie dopuszczalny zapach płciowy lub moczowy;
barwa - od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej;
mięso oznakowane przez lekarza weterynarii - zdatne do spożycia, ze sztuk zdrowych;
mięso wołowe z bydła młodego (jałówek, wolców, buhajków);
mięso wieprzowe nie pochodzące z knurów i loch;
2) Wymagania dla asortymentu wędliny
klasa I, świeże, wystudzone, powierzchnia sucha, osłonka ściśle przylegająca, równomiernie pomarszczona. Niedopuszczalne zacieki tłuszczu i galarety pod osłonką, jej pęknięcia i wyciek farszu, w osłonkach naturalnych lub sztucznych, w odcinkach krótkich 10-15 cm, bądź wg zamówienia wagowego, np. 50 g, 100 g, 150 g;
3) Wymagania dla drobiu i mięsa drobiowego, wędlin i podrobów drobiowych
Mięso drobiowe w elementach z kością :
elementy właściwie umięśnione; nie dopuszcza się mięśni i skóry nie związanych ze sobą;
linie cięcia równe, gładkie; w asortymentach ze skrzydłami dopuszcza się brak ostatniego członu skrzydła;
połówka oraz ćwiartka przednia może być z szyja lub bez szyi;
barwa charakterystyczna, naturalna dla skóry i mięśni danego gatunku drobiu;
nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach piersi i nóg;
dopuszcza się przyciemnienie naturalnej barwy powierzchni elementów mrożonych;
dopuszcza się lekkie zaczerwienienie ostatniego członu skrzydła.
4) Mięso drobiowe w elementach bez kości:
Mięśnie piersiowe pozbawione skóry (z wyjątkiem piersi bez kości) kości i ścięgien;
dopuszcza się niewielkie rozerwania i nacięcia mięśni powstałe podczas oddzielania od skóry i kośćca
Barwa naturalna, charakterystyczna dla mięśni piersiowych danego gatunku drobiu
nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach;
dopuszcza się przyciemnienie naturalnej barwy powierzchni mięśni elementów mrożonych.
Zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa danego gatunku drobiu; niedopuszczalny zapach obcy, zapach świadczący o procesach rozkładu mięsa przez drobnoustroje oraz zapach zjełczałego tłuszczu.
5) Przetwory muszą być dostarczane w oryginalnych opakowaniach, nie otwieranych i nie uszkodzonych podczas transportu, z widoczną datą przydatności do spożycia, przy czym termin przydatności do spożycia nie może być krótszy niż 3 miesiące od dnia dostarczenia produktu.
6) Warzywa i owoce świeże, pierwsza klasa jakości, produkty kierowane na rynek bezpośrednio po zbiorze, jak i po odpowiednim czasie przechowywania w warunkach zapewniających minimalne zmiany w wyglądzie i podstawowych parametrach opisujących ich własności. Odpowiednie pakowanie warzyw i owoców (np. worki umożliwiające cyrkulację powietrza, wytłaczanki chroniące warzywa i owoce miękkie), właściwy transport produktów do Zamawiającego gwarantujący dostawy pełnowartościowych produktów.
Cechy dyskwalifikujące produkty to:
porażenie mokrą i suchą zgnilizną,
zapleśnienie,
zgnicie,
zaparzenie,
zwiędnięcie,
zafermentowanie,
porażenie chorobami,
obcy zapach,
uszkodzenia mechaniczne (w tym powstałe w czasie transportu od Wykonawcy do Zamawiającego - zmarznięcia, zaparzenia, zwiędnięcia itp., będące wynikiem transportowania warzyw i owoców w nieodpowiednich warunkach).
uszkodzenia wywołane przez szkodniki,
obecność szkodników i ich pozostałości,
łykowatość,
miękkie i sparciałe korzenie.
7) Jaja świeże; charakteryzujące się czystą, nie uszkodzoną skorupką; wysokość komory powietrznej jaja klasy A nie może przekraczać 6 mm, białko powinno być przezroczyste i klarowne, Jaja kurze klasy A muszą być oznaczone numerami wyróżniającymi.
Wymagany minimalny termin przydatności do spożycia od dnia dostawy - 20 dni,
8) Cechy pieczywa:
Kształt i wygląd zewnętrzny powinien być charakterystyczny dla danego rodzaju pieczywa.
Skórka pieczywa powinna być sprężysta, ściśle związana z miękiszem w kolorze od jasno do ciemnobrązowej w przekroju zanikająca równomiernie w kierunku miękiszu, nie powinna być cieńsza niż 2 mm. Powierzchnia skórki powinna być gładka, nie popękana i bez uszkodzeń mechanicznych.
Miękisz powinien być dobrze wypieczony, elastyczny, suchy, nie kruszący się, równomiernie porowaty, o jednolitej barwie, bez grudek mąki.
Smak i zapach powinien być charakterystyczny dla danego rodzaju pieczywa. Niedopuszczalny jest smak i zapach obcy, mdły, stęchły, gorzki, kwaśny, niesłony lub zbyt słony.
Pieczywo powinno zachować świeżość:
72 godzin - pieczywo pakowane;
48 godzin - pieczywo niepakowne.
9) Przyprawy, sosy i zupy:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczne dla rodzaju i stopnia rozdrobnienia; konsystencja sypka, bez grudek, nie zlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, delikatna;
3. Smak: charakterystyczny dla rodzaju surowca, bez obcych posmaków;
4. Zapach: charakterystyczny dla rodzaju surowca, przyjemny, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
Mąka:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo - mącznych, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: barwa biała z odcieniem żółtawym; konsystencja gładka, śliska w dotyku, sypka, bez grudek;
3. Smak: swoisty dla danej mąki;
4. Zapach: przyjemny, swoisty, charakterystyczny dla danej mąki, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak obecności zanieczyszczeń fizycznych i biologicznych, obecności pleśni, szkodników, bakterii chorobotwórczych.
Makaron:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo - mącznych, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: barwa jednolita, kremowa lub jasnożółta bez pęknięć i rys, prawidłowy kształt, całe elementy, bez zanieczyszczeń fizycznych, błyszcząca powierzchnia, tekstura i konsystencja charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia i formy, suchy, gładka powierzchnia, szklisty po przełamaniu, w czasie gotowania zwiększenie objętości 2-3 razy, bez oznak lepkości i grudek, po ugotowaniu elastyczny, zachowuje pierwotny kształt, nie skleja się i nie ciemnieje;
3. Smak: po ugotowaniu smak i zapach odpowiadający produktowi świeżemu, wykluczony posmak skwaśniały lub gorzki;
4. Zapach: charakterystyczny, bez obcych zapachów, stęchłych;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
Kasze, ryż, produkty zbożowe :
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo - mącznych, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia, sypka, suche, bez oznak lepkości i grudek, pieczywo chrupkie, 1 część wagowa kaszy suchej po ugotowaniu ma dawać 2,5 części wagowych kaszy gotowanej;
3. Smak: po ugotowaniu smak i zapach odpowiadający produktowi świeżemu, wykluczony posmak skwaśniały lub gorzki;
4. Zapach: charakterystyczny, bez obcych zapachów, stęchłych;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
10) Kawy, herbaty i produkty podobne:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego rodzaju produktu zabarwienie, jednolite, wygląd naparu żywy, tekstura i konsystencja sypkie, suche, w zależności od stopnia rozdrobnienia liści czy dodatku owoców, bez grudek, zlepień, torebki całe, suche, granulat suchy bez zbryleń i grudek;
3. Smak naparu: właściwy, charakterystyczny dla danego gatunku lub dodatków, bez obcych posmaków;
4. Zapach: właściwy, charakterystyczny dla danego gatunku i dodatków, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
11) Sól, cukier, wyroby cukiernicze, kakao i bakalie:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: cukier i sól barwa biała, pozostałe wygląd typowy dla produktu, bez oznak pleśni i szkodników; tekstura i konsystencja: kryształy sypkie, bez zlepów i grudek, pozostałe konsystencja chrupiąca, sucha;
3. Smak: właściwy, charakterystyczny dla danego produktu, słodki, przyjemny, sól słony, bez obcych posmaków zjełczenia czy pleśni;
4. Zapach: właściwy, lekko słodkawy, charakterystyczny dla dodanego aromatu lub dodatków, bez obcych zapachów, sól b zapachu;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
Koncentraty deserów (budynie, kisiele, galaretki), kwasek cytrynowy, żelatyna:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla rodzaju, barwa charakterystyczna dla rodzaju; tekstura i konsystencja: sypka, bez grudek, nie zlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, łatwo rozpuszczalne;
3. Smak: właściwy, charakterystyczny dla rodzaju i określonego smaku przez producenta, bez obcych posmaków;
4. Zapach: właściwy, charakterystyczny dla rodzaju, przyjemny, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
2. Termin wykonania zamówienia :
Termin realizacji zamówienia: do 31.12.2016 r. od dnia podpisania umowy, po telefonicznym bądź pisemnym zgłoszeniu o potrzebnej ilości, sukcesywnie 2 - 3 razy w tygodniu.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 345034
Data publikacji: 2015-12-16
Nazwa: Urząd Gminy w Załuskach
Ulica: Załuski 67
Numer domu: 67
Miejscowość: Załuski
Kod pocztowy: 09-142
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 23 6619013
Numer faxu: 23 6619013 wew. 114
Adres strony internetowej: www.zaluski.pl
Regon: 00055127200000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów spożywczych dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie i Przedszkola w Kroczewie z podziałem na następujące części:
I. Mięso i przetwory mięsne
II. Pieczywo
III. Warzywa i owoce
IV. Nabiał i jaja
V. Mrożonki
VI. Produkty zbożowe
VII. Wyroby garmażeryjne
VIII. Artykuły spożywcze.
Adresy szkół i przedszkola:
ZSO w Kroczewie - Kroczewo 136 09-142 Załuski
ZSO Szczytno - Szczytno 09-141 Szczytno
Przedszkole w Kroczewie - Kroczewo 29 09-142 Załuski
Wykonawca dostarcza produkty pierwszej klasy jakości, świeże, odpowiadające normom jakościowym właściwym dla danego rodzaju produktów, które obowiązują na terenie Polski,
oraz o aktualnych terminach przydatności do spożycia. Opakowania dostarczanych przez Wykonawcę produktów żywnościowych muszą być oznakowane widoczną datą terminu przydatności do spożycia.
W okresie trwania umowy Dostawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest
przedstawić:
a) decyzję właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej lub Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącej możliwości produkcji lub obrotu danego produktu spożywczego będącego przedmiotem zamówienia,
b) dokumenty potwierdzające stosowanie systemu HACCP.
Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania produktów żywnościowych do wskazanych wyżej miejsc własnym transportem na własny koszt i ryzyko, przy zachowaniu odpowiednich reżimów sanitarnych wymaganych dla przewozu żywności zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz. 1225, z późn. zm.) oraz innymi aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie przedmiotu zamówienia. Koszt dostarczenia musi być wliczony w oferowane ceny jednostkowe produktów, Wykonawcy nie przysługuje odrębne wynagrodzenie z tytułu dostarczenia produktów.
Zamawiający oszacował zapotrzebowanie na wymienione produkty na okres 12 miesięcy. Ilości te stanowią wielkość szacunkową, co oznacza, że ostateczna ilość zamawiana na podstawie umowy może ulec zmianie. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niezrealizowania pełnej ilości przedmiotu zamówienia.
Równoważność oferowanych produktów, wyrobów:
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych, przy czym przez produkty równoważne rozumie się produkty o takich samych lub wyższych cechach jakościowych i walorach smakowych, porównywalnej wartości odżywczej i energetycznej oraz takiej samej zawartości składników.
Wykonawca, który zdecyduje się na złożenie oferty równoważnej, ma obowiązek wpisać w Formularzu cenowym zaoferowany asortyment równoważny oraz posiadać dokumenty potwierdzające, że oferowane produkty równoważne odpowiadają wymaganiom określonym w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, tj.: opis (charakterystykę) zaoferowanego asortymentu równoważnego, zawierający informacje producenta dotyczące składu produktu, wartości odżywczych, właściwości zgodnych z opisem Zamawiającego.
Udowodnienie równoważności zaoferowanych artykułów spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu, na jego żądanie, dokumentu (-ów) potwierdzających równoważność oferowanych produktów w stosunku do tych zapotrzebowanych przez Zamawiającego.
W sytuacji, gdy oferowany produkt równoważny nie odpowiada opisowi Zamawiającego podanemu w niniejszej SIWZ Zamawiający ma prawo odmowy przyjęcia produktów równoważnych i żądania dostarczenia towaru zgodnego z opisem.
W sytuacji, gdy Wykonawca nie jest w stanie w terminie dostarczyć produktu zgodnego z opisem w SIWZ lub jego właściwego odpowiednika, Zamawiający ma prawo do nabycia takiego towaru poza obowiązującą umową i obciążenia kosztami zakupu Wykonawcę.
Przez pozostawienie pustych pozycji w kolumnie Oferowany produkt równoważny w Formularzu cenowym Zamawiający rozumie, że Wykonawca oferuje produkty wskazane przez Zamawiającego.
WYMAGANIA DLA ASORTUMENTU:
Wymagania dla mięsa i produktów mięsnych oraz podrobów:
czystość - mięso czyste, bez śladów zanieczyszczeń ciałami obcymi, dobrze wykrwawione;
konsystencja - jędrna, elastyczna, odkształcająca się;
smak i zapach - swoisty, charakterystyczny dla mięsa, bez oznak zaparzenia i zepsucia, nie dopuszczalny zapach płciowy lub moczowy;
barwa - od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej;
mięso oznakowane przez lekarza weterynarii - zdatne do spożycia, ze sztuk zdrowych;
mięso wołowe z bydła młodego (jałówek, wolców, buhajków);
mięso wieprzowe nie pochodzące z knurów i loch;
2) Wymagania dla asortymentu wędliny
klasa I, świeże, wystudzone, powierzchnia sucha, osłonka ściśle przylegająca, równomiernie pomarszczona. Niedopuszczalne zacieki tłuszczu i galarety pod osłonką, jej pęknięcia i wyciek farszu, w osłonkach naturalnych lub sztucznych, w odcinkach krótkich 10-15 cm, bądź wg zamówienia wagowego, np. 50 g, 100 g, 150 g;
3) Wymagania dla drobiu i mięsa drobiowego, wędlin i podrobów drobiowych
Mięso drobiowe w elementach z kością :
elementy właściwie umięśnione; nie dopuszcza się mięśni i skóry nie związanych ze sobą;
linie cięcia równe, gładkie; w asortymentach ze skrzydłami dopuszcza się brak ostatniego członu skrzydła;
połówka oraz ćwiartka przednia może być z szyja lub bez szyi;
barwa charakterystyczna, naturalna dla skóry i mięśni danego gatunku drobiu;
nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach piersi i nóg;
dopuszcza się przyciemnienie naturalnej barwy powierzchni elementów mrożonych;
dopuszcza się lekkie zaczerwienienie ostatniego członu skrzydła.
4) Mięso drobiowe w elementach bez kości:
Mięśnie piersiowe pozbawione skóry (z wyjątkiem piersi bez kości) kości i ścięgien;
dopuszcza się niewielkie rozerwania i nacięcia mięśni powstałe podczas oddzielania od skóry i kośćca
Barwa naturalna, charakterystyczna dla mięśni piersiowych danego gatunku drobiu
nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach;
dopuszcza się przyciemnienie naturalnej barwy powierzchni mięśni elementów mrożonych.
Zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa danego gatunku drobiu; niedopuszczalny zapach obcy, zapach świadczący o procesach rozkładu mięsa przez drobnoustroje oraz zapach zjełczałego tłuszczu.
5) Przetwory muszą być dostarczane w oryginalnych opakowaniach, nie otwieranych i nie uszkodzonych podczas transportu, z widoczną datą przydatności do spożycia, przy czym termin przydatności do spożycia nie może być krótszy niż 3 miesiące od dnia dostarczenia produktu.
6) Warzywa i owoce świeże, pierwsza klasa jakości, produkty kierowane na rynek bezpośrednio po zbiorze, jak i po odpowiednim czasie przechowywania w warunkach zapewniających minimalne zmiany w wyglądzie i podstawowych parametrach opisujących ich własności. Odpowiednie pakowanie warzyw i owoców (np. worki umożliwiające cyrkulację powietrza, wytłaczanki chroniące warzywa i owoce miękkie), właściwy transport produktów do Zamawiającego gwarantujący dostawy pełnowartościowych produktów.
Cechy dyskwalifikujące produkty to:
porażenie mokrą i suchą zgnilizną,
zapleśnienie,
zgnicie,
zaparzenie,
zwiędnięcie,
zafermentowanie,
porażenie chorobami,
obcy zapach,
uszkodzenia mechaniczne (w tym powstałe w czasie transportu od Wykonawcy do Zamawiającego - zmarznięcia, zaparzenia, zwiędnięcia itp., będące wynikiem transportowania warzyw i owoców w nieodpowiednich warunkach).
uszkodzenia wywołane przez szkodniki,
obecność szkodników i ich pozostałości,
łykowatość,
miękkie i sparciałe korzenie.
7) Jaja świeże; charakteryzujące się czystą, nie uszkodzoną skorupką; wysokość komory powietrznej jaja klasy A nie może przekraczać 6 mm, białko powinno być przezroczyste i klarowne, Jaja kurze klasy A muszą być oznaczone numerami wyróżniającymi.
Wymagany minimalny termin przydatności do spożycia od dnia dostawy - 20 dni,
8) Cechy pieczywa:
Kształt i wygląd zewnętrzny powinien być charakterystyczny dla danego rodzaju pieczywa.
Skórka pieczywa powinna być sprężysta, ściśle związana z miękiszem w kolorze od jasno do ciemnobrązowej w przekroju zanikająca równomiernie w kierunku miękiszu, nie powinna być cieńsza niż 2 mm. Powierzchnia skórki powinna być gładka, nie popękana i bez uszkodzeń mechanicznych.
Miękisz powinien być dobrze wypieczony, elastyczny, suchy, nie kruszący się, równomiernie porowaty, o jednolitej barwie, bez grudek mąki.
Smak i zapach powinien być charakterystyczny dla danego rodzaju pieczywa. Niedopuszczalny jest smak i zapach obcy, mdły, stęchły, gorzki, kwaśny, niesłony lub zbyt słony.
Pieczywo powinno zachować świeżość:
72 godzin - pieczywo pakowane;
48 godzin - pieczywo niepakowne.
9) Przyprawy, sosy i zupy:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczne dla rodzaju i stopnia rozdrobnienia; konsystencja sypka, bez grudek, nie zlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, delikatna;
3. Smak: charakterystyczny dla rodzaju surowca, bez obcych posmaków;
4. Zapach: charakterystyczny dla rodzaju surowca, przyjemny, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
Mąka:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo - mącznych, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: barwa biała z odcieniem żółtawym; konsystencja gładka, śliska w dotyku, sypka, bez grudek;
3. Smak: swoisty dla danej mąki;
4. Zapach: przyjemny, swoisty, charakterystyczny dla danej mąki, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak obecności zanieczyszczeń fizycznych i biologicznych, obecności pleśni, szkodników, bakterii chorobotwórczych.
Makaron:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo - mącznych, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: barwa jednolita, kremowa lub jasnożółta bez pęknięć i rys, prawidłowy kształt, całe elementy, bez zanieczyszczeń fizycznych, błyszcząca powierzchnia, tekstura i konsystencja charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia i formy, suchy, gładka powierzchnia, szklisty po przełamaniu, w czasie gotowania zwiększenie objętości 2-3 razy, bez oznak lepkości i grudek, po ugotowaniu elastyczny, zachowuje pierwotny kształt, nie skleja się i nie ciemnieje;
3. Smak: po ugotowaniu smak i zapach odpowiadający produktowi świeżemu, wykluczony posmak skwaśniały lub gorzki;
4. Zapach: charakterystyczny, bez obcych zapachów, stęchłych;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
Kasze, ryż, produkty zbożowe :
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo - mącznych, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia, sypka, suche, bez oznak lepkości i grudek, pieczywo chrupkie, 1 część wagowa kaszy suchej po ugotowaniu ma dawać 2,5 części wagowych kaszy gotowanej;
3. Smak: po ugotowaniu smak i zapach odpowiadający produktowi świeżemu, wykluczony posmak skwaśniały lub gorzki;
4. Zapach: charakterystyczny, bez obcych zapachów, stęchłych;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
10) Kawy, herbaty i produkty podobne:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego rodzaju produktu zabarwienie, jednolite, wygląd naparu żywy, tekstura i konsystencja sypkie, suche, w zależności od stopnia rozdrobnienia liści czy dodatku owoców, bez grudek, zlepień, torebki całe, suche, granulat suchy bez zbryleń i grudek;
3. Smak naparu: właściwy, charakterystyczny dla danego gatunku lub dodatków, bez obcych posmaków;
4. Zapach: właściwy, charakterystyczny dla danego gatunku i dodatków, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
11) Sól, cukier, wyroby cukiernicze, kakao i bakalie:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: cukier i sól barwa biała, pozostałe wygląd typowy dla produktu, bez oznak pleśni i szkodników; tekstura i konsystencja: kryształy sypkie, bez zlepów i grudek, pozostałe konsystencja chrupiąca, sucha;
3. Smak: właściwy, charakterystyczny dla danego produktu, słodki, przyjemny, sól słony, bez obcych posmaków zjełczenia czy pleśni;
4. Zapach: właściwy, lekko słodkawy, charakterystyczny dla dodanego aromatu lub dodatków, bez obcych zapachów, sól b zapachu;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
Koncentraty deserów (budynie, kisiele, galaretki), kwasek cytrynowy, żelatyna:
1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne;
2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla rodzaju, barwa charakterystyczna dla rodzaju; tekstura i konsystencja: sypka, bez grudek, nie zlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, łatwo rozpuszczalne;
3. Smak: właściwy, charakterystyczny dla rodzaju i określonego smaku przez producenta, bez obcych posmaków;
4. Zapach: właściwy, charakterystyczny dla rodzaju, przyjemny, bez obcych zapachów;
5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
2. Termin wykonania zamówienia :
Termin realizacji zamówienia: do 31.12.2016 r. od dnia podpisania umowy, po telefonicznym bądź pisemnym zgłoszeniu o potrzebnej ilości, sukcesywnie 2 - 3 razy w tygodniu.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 8
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2016
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, a w szczególności wynikające z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. Nr 171, poz. 225 ze zm.), w zakresie spełniania koniecznych wymagań higieniczno - sanitarnych w procesie produkcji i obrocie żywnością;
Ocena spełniania warunku przez Wykonawców zostanie dokonana metodą spełnia - nie spełnia na podstawie badania złożonego oświadczenia, tj. złożone prawidłowo oświadczenie żądane przez Zamawiającego - spełnia warunek, nie złożone z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp - nie spełnia warunku.
Wiedza i doświadczenie:
- wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie, w okresie 3 ostatnich lat przed dniem wszczęcia postępowania (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie), co najmniej dwóch dostaw odpowiadających swym rodzajem dostawom stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, tj. dostawom artykułów spożywczych tożsamych z przedmiotem oferty.
Ocena spełniania warunku przez Wykonawców zostanie dokonana metodą spełnia - nie spełnia na podstawie badania złożonego oświadczenia, tj. złożone prawidłowo oświadczenie żądane przez Zamawiającego - spełnia warunek, nie złożone z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp - nie spełnia warunku.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust. 1 (zał. nr 2 do SIWZ).
Ocena spełniania warunku przez Wykonawców zostanie dokonana metodą spełnia - nie spełnia na podstawie badania złożonego oświadczenia, tj. złożone prawidłowo oświadczenie żądane przez Zamawiającego - spełnia warunek, nie złożone z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp - nie spełnia warunku.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust. 1 (zał. nr 2 do SIWZ).
Ocena spełniania warunku przez Wykonawców zostanie dokonana metodą spełnia - nie spełnia na podstawie badania złożonego oświadczenia, tj. złożone prawidłowo oświadczenie żądane przez Zamawiającego - spełnia warunek, nie złożone z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp - nie spełnia warunku.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust. 1 (zał. nr 2 do SIWZ).
Ocena spełniania warunku przez Wykonawców zostanie dokonana metodą spełnia - nie spełnia na podstawie badania złożonego oświadczenia, tj. złożone prawidłowo oświadczenie żądane przez Zamawiającego - spełnia warunek, nie złożone z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp - nie spełnia warunku.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1) Formularz oferty na wykonanie zamówienia (zał. Nr 1 do SIWZ)
2) Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą : treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności , co do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony; gdy do oferty dołączona zostanie kopia pełnomocnictwa , to musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez wystawcę pełnomocnictwa lub notariusza.
3) Wypełniony i podpisany załącznik nr 8.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
a) zmiany obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,
b) zmiany, która jest korzystna dla Zamawiającego lub zmiany, której nie można było przewidzieć na etapie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia,
c) innych nieistotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na
podstawie której dokonano wyboru Dostawcy;
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugzaluski.bip.org.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Załuski, Załuski 67 09-142 Załuski
Data składania wniosków, ofert: 28/12/2015
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy w Załuskach, Załuski 67 09-142 Załuski, pok. nr 8 Biuro Obsługi Interesanta
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
158000006 (Różne produkty spożywcze)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
158100009 (Pieczywo, świeże wyroby piekarskie i ciastkarskie)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
153311008 (Warzywa świeże lub mrożone)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
153300000 (Przetworzone owoce i warzywa)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
151000009 (Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
151100002 (Mięso)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
151110009 (Mięso wołowe)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
151130003 (Wieprzowina)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
151120006 (Drób)
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
151311006 (Produkty mięsno-wędliniarskie)
Podobne przetargi
139196 / 2013-04-09 - Inny: szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa im. B. Prusa - Kałuszyn (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
DOSTAWA Å»YWNOÅšCI DO STOÅÓWKI SZKOLNEJ
80193 / 2011-03-11 - Podmiot prawa publicznego
Instytut Badań Edukacyjnych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Instytutu Badań Edukacyjnych.
4817 / 2011-01-05 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa
Dom Pomocy Społecznej "Jedlina" - Cegłów (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Sukcesywne dostawy art. spożywczych sypkich, pieczywa, mleka i art. mleczarskich, mięsa i wędlin, ryb i konserw rybnych, mięsa z drobiu oraz warzyw i owoców do DPS Jedlina w 2011 roku
502914 / 2012-12-11 - Inny: Państwowa jednostka nie posiadająca osobowości prawnej -wymiar sprawiedliwości
Zakład Karny Warszawa-Białołęka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawy artykułów spożywczych różnych, nabiału, tłuszczy, jaj kurzych do Oddziału Zewnętrznego w Popowie Zakładu Karnego w Warszawie Białołęce ul. Nadbużańska 39 gm. Somianka powiat wyszkowski woj. mazowieckie
9442 / 2014-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Obsługi Szkół i Przedszkoli w Ciechanowie - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Całoroczna dostawa artykułów ogólnospożywczych , mięsa i jego przetworów , warzyw i owoców ,oraz mleka dla 12 placówek oświatowych położonych na terenie miasta Ciechanów na 2014 rok .
190578 / 2014-06-05 - Uczelnia publiczna
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa artykułów spożywczych do Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
78614 / 2016-04-06 - Uczelnia publiczna
Wojskowa Akademia Techniczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
DOSTAWA NACZYŃ, SZTUĆCÓW I ARTYKUÅÓW JEDNORAZOWEGO UÅ»YTKU
3015 / 2014-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Przedszkole Nr 25 - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
DOSTAWA Å»YWNOÅšCI DO STOÅÓWKI PRZEDSZKOLNEJ
66156 / 2009-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku - Nasielsk (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa artykułów spożywczych do Domu Pomocy Społecznej im.Jana Pawła II w Nasielsku
401492 / 2013-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego - Maków Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa produktów żywnościowych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim.
28354 / 2012-01-30 - Inny: instytucja gospodarki budżetowej
Centrum Usług Logistycznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do restauracji CUL w Warszawie
492056 / 2013-11-29 - Inny: Instytucja Gospodarki Budżetowej
Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Zakup artykułów spożywczych dla Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP
78642 / 2012-03-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Systematyczna dostawa artykułów mleczarskich oraz spożywczych
237444 / 2014-07-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Żuromin (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa artykułów spożywczych do baru Na zdrowie
522988 / 2012-12-20 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Przedszkole Nr 10 - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
DOSTAWA ARTYKUÅÓW SPOÅ»YWCZYCH
56394 / 2013-02-11 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Przedszkole Nr 24 - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa artykułów spożywczych z podziałem na 9 pakietów
224474 / 2014-07-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Kliniczny DzieciÄ…tka Jezus - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa artykułów spożywczych: przypraw, herbat, dżemów, dodatków
do zup i ciast, octu i oleju rzepakowego
21308 / 2015-01-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawy sukcesywne produktów spożywczych.
78531 / 2013-05-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawy sukcesywne produktów spożywczych
431306 / 2009-12-16 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny Warszawa-Białołęka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawy artykułów spożywczych różnych, nabiału, tłuszczy i jaj kurzych do Oddziału Zewnętrznego w Popowie ul. Nadbużańska 39 gmina Somianka pow. wyszkowski woj. mazowieckie
400936 / 2011-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa 1 050 sztuk paczek świątecznych dla klientów Ośrodka Pomocy Społecznych Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.
305942 / 2015-11-12 - Inny: jednostka budżetowa podległa Ministrowi Finansów
Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Sukcesywne dostawy produktów żywnościowych (artykułów ogólnospożywczych i nabiałowych) do Ośrodka Zamiejscowego Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w Muszynie
397676 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w podziale na 9 części: część I - artykuły spożywcze, produkty sypkie, przetwory, przyprawy, słodycze; część II - mięso wieprzowe i wołowe; część III - drób; część IV - wędliny; część V - nabiał; część VI - jaja kurze; część VII - pieczywo; część VIII - ryby; część IX - owoce i warzywa
159413 / 2015-11-02 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Ministerstwo Gospodarki - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Sukcesywna dostawa produktów spożywczych
226026 / 2013-06-12 - Uczelnia publiczna
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa artykułów spożywczych dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
134734 / 2010-05-18 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawa pieczywa, jaj, artykułów spożywczych i sypkich dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
114188 / 2016-05-06 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego
Pałac Młodzieży - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawę artykułów spożywczych do Ośrodka Wypoczynkowego Pałacu Młodzieży
w Pieczarkach k/Giżycka woj. warmińsko-mazurskie w 2016
134240 / 2011-05-30 - Inny: pomoc społeczna
Dom Pomocy Społecznej - Góra Kalwaria (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Dostawy różnych artykułów spożywczych do Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii
95806 / 2016-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Szkół Technicznych w Płocku - Płock (mazowieckie)
CPV: 158000006 (Różne produkty spożywcze)
Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Internatu Zespołu Szkół Technicznych w Płocku