Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

473006 / 2013-11-19 - Podmiot prawa publicznego / Zakład Karny w Rzeszowie (Rzeszów)

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce, finansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 .

Opis zamówienia

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce, finansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce.

Nazwa i kod według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
80000000 - 4 Usługi edukacyjne i szkoleniowe,
80400000 - 8 Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne,
80500000 - 9 Usługi szkoleniowe,
80530000 - 8 Usługi szkolenia zawodowego,
55120000 -7 Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji.

Przedmiot zamówienia finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Projektu nr 144/2013 pn. Realizacja szkoleń kadry Służby Więziennej podnoszących kwalifikacje zawodowe w celu zapewnienia właściwego poziomu stosowania kary pozbawienia wolności zgodnie z międzynarodowymi zasadami praw człowieka.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Szkolenia z zakresu wiedzy bibliotecznej, bibliotekarstwo i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla 120 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Służby Więziennej zorganizowane i przeprowadzone zostanie w ramach Programu Operacyjnego nr PL-17 pn. Wsparcie Służby Więziennej finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Projektu nr 144/2013 pn. Realizacja szkoleń kadry Służby Więziennej podnoszących kwalifikacje zawodowe w celu zapewnienia właściwego poziomu stosowania kary pozbawienia wolności zgodnie z międzynarodowymi zasadami praw człowieka.
W ramach przedmiotowego szkolenia - 120 funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, podzielonych zostanie na 8 grup 15 osobowych, szkolenia odbędą się w siedmiu miastach wyszczególnionych w zamieszczonej w dalszej części SIWZ tabeli. Liczba godzin szkolenia dla każdej z 8 grup musi wynosić 24 godziny dydaktyczne, przedzielone przerwami (czas trwania 1 godz. dydaktycznej - 45 min.). Do czasu trwania zajęć nie wlicza się przerw. Przez pojęcie przerwy rozumie się czas, w którym Wykonawca nie realizuje czynności związanych ze szkoleniem (w szczególności to czas przerw kawowych i technicznych). Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim.
Zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach pomiędzy 8:00 a 17:30.
Organizatorem powyższego szkolenia może być podmiot posiadający aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez np. jednostkę samorządu terytorialnego, wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej lub kuratorium oświaty właściwe ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
Cel szkolenia: szkolenie, powinno wyposażyć uczestników szkolenia w wiedzę ogólną z zakresu bibliotekoznawstwa i bibliotekarstwa, literatury dla dorosłych i młodzieżowej, czytelnictwa i informacji naukowej oraz nabycie praktycznych umiejętności w opracowywaniu i udostępnianiu zbiorów, tworzeniu warsztatu informacyjnego biblioteki oraz organizacji podstawowych form pracy z czytelnikiem osadzonym i czytelnikiem funkcjonariuszem. Uczestnicy zapoznają się z obowiązującym prawem oświatowym, normami regulującymi pracę współczesnej biblioteki, zasadami funkcjonowania biblioteki jako nowoczesnego centrum informacyjnego oraz dydaktyką pracy bibliotekarza, uwzględniającą nowoczesne formy i metody pracy z czytelnikiem. Poznają również wybrane zagadnienia prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce. Szkolenia mają wpłynąć na podniesienie poziomu realizacji zadań służbowych przez personel penitencjarny zatrudniony w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w zakresie prowadzenia programów resocjalizacyjnych opartych na czytelnictwie.

2)Harmonogram szkolenia:
Dzień pierwszy - dzień poprzedzający szkolenie:
do godziny 18.00 - przyjazd i zakwaterowanie uczestników szkolenia,
godzina 18.00 - kolacja.
Dzień drugi:
godzina 7.30 - śniadanie,
od godziny 8.00 do 11.30 realizacja tematów z pkt. 3a),
od godzina 11.30 - przerwa kawowa,
od godziny 11.40 do 13.20 realizacja tematów z pkt. 3b),
godzina 13.30 - obiad,
od godziny 14.00 do 17.30 kontynuacja realizacji tematów z pkt. 3b),
w tym o godzinie 15.40 przerwa kawowa,
godzina 18.00 - kolacja.
Dzień trzeci:
godzina 7.30 - śniadanie,
od godziny 8.00 do 11.30 kontynuacja realizacji tematów z pkt. 3b),
godzina 11.30 - przerwa kawowa,
od godziny 11.40 do 13.20 realizacja tematów z pkt. 3c),
godzina 13.30 - obiad,
od godziny 14.00 do 15.40 realizacja tematów z pkt. 3d),
godzina 15.40 - przerwa kawowa,
od godziny 15.50 do 17.30 realizacja tematów z pkt. 3g),
godzina 18.00 - kolacja.
Dzień czwarty:
godzina 7.30 - śniadanie,
od godziny 8.00 do 9.40 realizacja tematów z pkt. 3h),
od godziny 9.50 do 11.30 realizacja tematów z pkt. 3i),
godzina 11.30 - przerwa kawowa,
od godziny 11.40 do 12.00 podsumowanie i zakończenie szkolenia,
godzina 12.00 wykwaterowanie uczestników szkolenia;
godzina 12.00 - 12.30 obiad i wyjazd uczestników szkolenia.
Lokalizację przedmiotowego szkolenia przedstawia poniższa tabela:
Zadanie, Temat szkolenia, Lokalizacja,
Zadanie 1 Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Rzeszów i okolice.
Zadanie 2 Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Warszawa i okolice.
Zadanie 3 Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Warszawa i okolice.
Zadanie 4 Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Olsztyn i okolice.
Zadanie 5 Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Łódź i okolice.
Zadanie 6 Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Poznań i okolice.
Zadanie 7 Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Szczecin i okolice.
Zadanie 8 - Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla grupy 15 osobowej - Gdańsk i okolice.
Wszystkie szkolenia należy realizować od poniedziałku do piątku. Zamówienie tj. przeszkolenie 8 grup musi zostać zrealizowane do dnia 13 grudnia 2013r.
3) Zakres szkolenia musi zawierać:
Program szkolenia bibliotecznego w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa oraz wybranych zagadnienia prawa autorskiego i pokrewnego, w praktyce powinien obejmować następujące zagadnienia:
a) Podstawy prawne funkcjonowania biblioteki. Status biblioteki i pomocnika bibliotecznego. Regulamin biblioteki. Zadania i obowiązki pomocnika bibliotecznego - 4 h.
b) Bibliotekarstwo i bibliotekoznawstwo. Zasady gromadzenia i opracowania zbiorów, tworzenia warsztatu informacyjnego. Umiejętność obsługiwania podstawowych procesów bibliotecznych (gromadzenie i tworzenie zbiorów informacji, kształtowanie i posługiwanie się warsztatem informacyjno-wyszukiwawczym o dokumentach, przechowywanie i udostępnianie zbiorów). Ewidencja czytelników i wypożyczeń, ewidencja materiałów bibliotecznych, katalog alfabetyczny i katalog rzeczowy. Standaryzacja i normalizacja w bibliotekarstwie - 10 h.
c) Podstawowe systemy obsługi bibliotecznej - 2 h.
d) Tworzenie księgozbioru. Zakup pozycji bibliotecznych. Źródła finansowania. Współpraca z bibliotekami publicznymi i księgarniami - 2 h.
g) Ochrona danych osobowych w praktyce biblioteki - 2 h.
h) Praca bibliotek jednostek penitencjarnych i kontekst czytelniczy. Umiejętność rozpoznawania i zaspakajania potrzeb czytelników i użytkowników informacji - 2 h.
i) Wybrane zagadnienia prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce, w tym podsumowanie i zakończenie szkolenia - 2 h.
4) Po pozytywnym zakończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia każdemu z uczestników zaświadczenia potwierdzającego jego ukończenie, opatrzonego właściwym dla Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 logotypem oraz informacją umożliwiającą identyfikację źródeł finansowania szkolenia przygotowanego wg własnego projektu. Informacja powinna zawierać treść wskazującą na tytuł projektu, z którego pochodzi wsparcie oraz nazwę i numer Programu oraz logotyp właściwy dla norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009 - 2014. Informacje i logotyp umieszcza się na dole świadectwa lub zaświadczenia na pierwszej stronie. Logotyp dostępny jest na stronie funduszy norweskich:
http://www.eog.gov.pl/dokumenty/informacja_i_promocja/logotypy/strony/start.aspx
5) Wykonawca pokryje wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, które należy wliczyć w cenę oferty.
Do zakresu i kosztów z tym związanych należą między innymi:
a) koszt niezbędnych materiałów i pomocy dydaktycznych tj. niezbędne materiały dydaktyczne (np. podręczniki, skrypty) oraz piśmiennicze (np. notatniki, długopisy) dla każdego uczestnika kursu.
c) koszt wydania zaświadczeń o ukończeniu szkolenia,
d) koszt zakwaterowania i wyżywienia: zakwaterowanie w pokojach maksymalnie 4 osobowych, o standardzie hotelu minimum 2* (dwugwiazdkowy), wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja, począwszy od kolacji w dniu przyjazdu do obiadu w dniu zakończenia szkolenia oraz co najmniej dwóch przerw kawowych w czasie dnia szkoleniowego,
e) sale wykładową spełniającą warunki powierzchniowe (co najmniej 40 m2), odpowiednio wyposażona w stoły i krzesła (w tym sprzęt: rzutnik, laptop, ekran),
f) koszt ubezpieczenia z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków na czas trwania ww. szkolenia osoby (uczestników przedmiotowego szkolenia) wskazane przez Zamawiającego.
6) W ramach prowadzonego szkolenia z zakresu bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa oraz wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce, Wykonawca zobowiązany jest do:
a) zapewnienia niezbędnych materiałów dydaktycznych (w tym: podręczników, skryptów obejmujących tematykę szkolenia) oraz materiałów piśmienniczych (m.in. notatniki, długopisy), które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie uczestników szkolenia;
b) prowadzenia ewidencji obecności uczestników szkolenia - lista obecności podpisywana będzie w każdym dniu przez uczestnika szkolenia długopisem koloru niebieskiego lub zielonego powyższy dokument zostanie udostępniony Zamawiającemu na każde jego wezwanie oraz po zakończeniu szkolenia;
c) dysponowania odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, posiadającą odpowiednie wykształcenie kierunkowe tzn. minimum wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub inne humanistyczne uzupełnione o studia podyplomowe z bibliotekarstwa, posiadającą doświadczenie gwarantujące wykonanie zamówienia z należytą starannością, według standardów i norm w tym zakresie stosowanych. Zasób kadrowy powinien zapewnić terminowe i fachowe zrealizowanie zamówienia. W przypadku nieobecności wykładowcy Wykonawca zapewnia jego zastępstwo
d) zakwaterowania i wyżywienia uczestników szkolenia tj. zakwaterowanie w pokojach maksymalnie 4 osobowych, o standardzie hotelu minimum 2* (dwugwiazdkowy), wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja, począwszy od kolacji w dniu przyjazdu do obiadu w dniu zakończenia szkolenia oraz zapewnienia uczestnikom szkolenia co najmniej dwóch przerw kawowych każdego dnia szkolenia;
e) przeprowadzenia szkolenia w sali wykładowej spełniającej warunki powierzchniowe (co najmniej 40 m2), odpowiednio wyposażonej w stoły i krzesła (w tym sprzęt: rzutnik, laptop, ekran),
f) prowadzenia zajęć z wykorzystanie aktywnych form prowadzenia zajęć tj. prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem pomocy szkoleniowych. Pomoce szkoleniowe zapewnia Wykonawca.
g) przeprowadzenia ankiety ewaluacyjnej oceniającej jakość przeprowadzonego szkolenia, po zakończeniu szkolenia i przekazanie jej wyników Zamawiającemu;
h) umożliwienia wglądu osób kontrolujących do dokumentacji szkolenia w zakresie Programu szkolenia, realizacji szkolenia, spraw finansowych i list obecności.
7) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia na wszystkich etapach szkolenia działań promujących projekty realizowane w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, a w szczególności umieszczania na:
a) dokumentacji szkolenia,
b) materiałach dydaktycznych,
c) liście obecności,
d) zaświadczeniu potwierdzającym ukończenie szkolenia,
e) korespondencji papierowej i elektronicznej związanej z realizacją przedmiotu zamówienia,
- obowiązujących logotypów umożliwiających identyfikację źródeł finansowania,
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest zamieścić w budynkach, w których realizowane są zajęcia dydaktyczne i zakwaterowanie, na czas ich realizacji, tablicy informacyjnej o realizacji projektu w formacie A4 (wydruk kolorowy na białej kartce - zalaminowany), według wzoru przekazanego przez Zamawiającego - w formie elektronicznej. Koszty wykonania tablicy ponosi Wykonawca.
8) Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) dokumentacji z przebiegu szkolenia, w szczególności:
a)dziennika zajęć edukacyjnych, zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia;
b)rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia.
9) Wykonawca zobowiązuje się ponadto do:
a) przedstawienia (najpóźniej w dniu podpisania umowy) do akceptacji szczegółowego harmonogramu realizacji zajęć, programu szkolenia oraz wzoru zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia. Harmonogram, program zajęć oraz wzór zaświadczenia wymagają pisemnej akceptacji Zamawiającego;
b) zapewnienia stałego nadzoru nad prawidłową realizacją szkolenia w całym okresie jego trwania (Zamawiający zastrzega sobie prawo do sprawowania nadzoru nad przebiegiem i obsługą organizowanego szkolenia przez cały okres jego trwania);
c) bieżącego sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia poprzez sporządzanie imiennej listy obecności uczestników opatrzonej ich podpisami;
d) samodzielnego gromadzenia danych osobowych uczestników szkolenia i przetwarzania ich zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
10) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastąpienia innym uczestnikiem osoby, która zrezygnowała ze szkolenia przed jego rozpoczęciem.
11) Program szkolenia powinien zawierać w szczególności:
a) nazwę formy kształcenia;
b) czas trwania i liczbę godzin kształcenia oraz sposób jego organizacji;
c) cele kształcenia,
d) plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar;
e) treść kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
f) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
g) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
Powyższy program zajęć opracuje i przedstawi Zamawiającemu Wykonawca, przed podpisaniem umowy.
Dopuszcza się możliwość składania ofert częściowych.
Zamówienie składa się z 8 (ośmiu) części stanowiących załączniki nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8 (formularze ofertowe) do SIWZ.
Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia od jednego do ośmiu załączników przez jednego Wykonawcę.
Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na daną część zamówienia. Złożenie większej liczby ofert na daną część zamówienia spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 473006

Data publikacji: 2013-11-19

Nazwa: Zakład Karny w Rzeszowie

Ulica: ul. Załęska 76

Numer domu: 76

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-322

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 017 8580700

Numer faxu: 0-17 8535420

Regon: 00000000590467

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. Szkolenie biblioteczne w zakresie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce, finansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 .

Rodzaj zamówienia: U

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 8

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 13/12/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
- do oferty należy dołączyć pisemne oświadczenie Wykonawcy - Zał. nr 9 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Do oferty należy dołączyć pisemne oświadczenie Wykonawcy - Zał. nr 9 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Do oferty należy dołączyć pisemne oświadczenie Wykonawcy - Zał. nr 9 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Do oferty należy dołączyć pisemne oświadczenie Wykonawcy - Zał. nr 9 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Do oferty należy dołączyć pisemne oświadczenie Wykonawcy - Zał. nr 9 do SIWZ.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się określonego w punkcie III.4.3.1) dokumentu, to Wykonawca zastępuje go dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Jeżeli dokumenty podpisuje upoważniony przedstawiciel Wykonawcy należy przedłożyć do dokumentacji o zamówienie publiczne stosowne pełnomocnictwo potwierdzające uprawnienia danej osoby do podejmowania czynności w imieniu Wykonawcy. Kopia pełnomocnictwa powinna zostać poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę uprawnioną do podejmowania czynności w imieniu Wykonawcy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Istotne zmiany postanowień zawartej umowy oraz warunki zmian określone zostały w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 12 do SIWZ.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie, 35 - 322 Rzeszów, ul. Załęska 76, pok. nr 201 ( sekretariat). Cena Specyfikacji w formie papierowej wynosi: 0,20 zł za stronę kopii.

Data składania wniosków, ofert: 27/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Oferty należy składać w sekretariacie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie, 35 - 322 Rzeszów, ul. Załęska 76.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
W niniejszym postępowaniu Zamawiającym jest Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie, 35 - 322 Rzeszów, ul. Załęska 76.
Szkolenia z zakresu wiedzy bibliotecznej, bibliotekarstwo i bibliotekoznawstwa, wybranych zagadnień prawa autorskiego i pokrewnego w praktyce dla 120 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Służby Więziennej zorganizowane i przeprowadzone zostanie w ramach Programu Operacyjnego nr PL-17 pn. Wsparcie Służby Więziennej finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Projektu nr 144/2013 pn. Realizacja szkoleń kadry Służby Więziennej podnoszących kwalifikacje zawodowe w celu zapewnienia właściwego poziomu stosowania kary pozbawienia wolności zgodnie z międzynarodowymi zasadami praw człowieka.
W przypadku składania jednej oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy spełnić następujące warunki:
a)Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu.
b)Ustanowienie pełnomocnika musi być udokumentowane pełnomocnictwem podpisanym przez wszystkich Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia.
c)Określone w punkcie III.3.2) - III.3.5) warunki udziału w postępowaniu mogą spełniać łącznie Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
Określony w punkcie III.3.1) i III.4.2) warunek udziału w postępowaniu musi spełniać każdy z Wykonawców oddzielnie.
Zgodnie z art. 23 ust. 3 ustawy Pzp przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
d)Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Jeśli dokumenty przedkładane są w formie kserokopii, Wykonawca lub upoważniony przedstawiciel potwierdza je za zgodność z oryginałem w formie pieczęci lub wpisanej formuły: za zgodność oraz pieczęci imiennej i podpisu.
d)Wszelkie wchodzące w skład oferty dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym za zgodność przez Wykonawcę lub osobę (-y) upoważnioną (-e) do reprezentowania Wykonawcy.
Szczegółowo informacje związane z dokumentami wymaganymi w niniejszym postępowaniu reguluje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. (Dz. U. z 2013r., poz. 231) w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi poprzez analizę złożonych dokumentów.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
551200007 (Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji)

Podobne przetargi

46983 / 2013-03-28 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć wyrównawczych z matematyki dla studentów pierwszego roku studiów zamawianych na kierunku Matematyka realizowanych w ramach zadania nr 2 Realizacja zajęć wyrównawczych z matematyki w ramach projektu Matematyka klucz do sukcesu

360836 / 2014-10-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla studentów trzeciego roku studiów zamawianych na kierunku MATEMATYKA, realizowanych w ramach zadania 4 pt.: Uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego: dodatkowe zajęcia w projekcie Matematyka klucz do sukcesu

195596 / 2011-07-12 - Inny: Publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego - Rudnik nad Sanem (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych, opieki pedagogicznej oraz obsługę strony www. w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem w związku z projektem Wdrożenie i Certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością oraz podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regonach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, Nr konkursu 19/POKL/9.2/2010.

325162 / 2013-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubaczowski - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Realizacja szkoleń, praktyk, zajęć wyrównawczych i pozalekcyjnych oraz wyjazdów dydaktycznych dla uczestników projektu: Podkarpacie stawia na zawodowców - ETAP V Zadania od 1 do 4

300716 / 2011-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli w Nisku - Nisko (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zakup usług edukacyjnych w ramach realizowanego projektu systemowego Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w Gminie Nisko

21184 / 2014-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
,,Przeprowadzenie kursu spawacza dla uczniów/uczennic Zespołu Szkół w Iwoniczu oraz kursu spawania dla uczniów/uczennic Zespołu Szkół w Jedliczu w ramach realizowanego projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

107836 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie dla Zamawiającego zajęć dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Miasto Przemyśl, w ramach projektu systemowego nr identyfikacyjny KSA: WND-POKL.09.01.02-18-174 11. Pn.:Dobre wsparcie na starcie - indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych.

83580 / 2013-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku - Polańczyk (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Realizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) na terenie gminy Solina oraz dostawa materiałów dydaktycznych do placówek oświatowych, w ramach projektu pn.: Indywidualizacja nauczania w klasach I-III SP w Gminie Solina współfinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

52082 / 2013-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zakup usługi szkoleniowej dot. programu edukacyjnego do wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w ramach projektu Edukacja skuteczna, przyjazna, nowoczesna - rozwój kompetencji kadry zarządzającej i pedagogicznej szkół i placówek oświatowych w województwie podkarpackim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

260070 / 2013-07-04 - Inny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu w ramach projektu systemowego pn. Podkarpacie stawia na zawodowców współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Numer ewidencyjny projektu: WND-POKL.09.02.00-18-001/12 Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

214705 / 2012-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Kańczuga - Kańczuga (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne polegające na przeprowadzeniu zajęć dodatkowych/pozalekcyjnych w ramach projektu Szkoła wykorzystanych możliwości dofinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, 9.1. Wyrównywania szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych na terenie Miasta i Gminy Kańczuga - ETAP III

364220 / 2009-10-19 - Inny: stowarzyszenie

Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej - trener języka polskiego w projekcie Prawie jak u siebie - skuteczne wsparcie integracji poprzez działania edukacyjne

330184 / 2011-10-11 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu - brukarz dla 5 osób pozbawionych wolności.

393460 / 2012-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu programowania - informatyka w Zespole Szkół w Jedliczu w ramach realizowanego projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w roku szkolnym 2012/2013

458394 / 2012-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
NAUKA PRZEZ DIALOG - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Mielec

324464 / 2013-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworniku Polskim - Jawornik Polski 215 (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń zawodowych i szkoleń miękkich dla 14 osób w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.: Czas na aktywność w Gminie Jawornik Polski

247268 / 2014-07-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przygotowanie zajęć dydaktycznych w postaci kursów e-learningowych przeznaczonych dla studentów I stopnia Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Informatyka w ramach projektu Informatyka Twoją Szansą

55534 / 2015-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Baligród (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Baligród.

53447 / 2012-03-07 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Specjalistyczne szkolenie w zakresie obsługi i eksploatacji zakupionych urządzeń naukowo - badawczych

308502 / 2014-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie dodatkowych zajęć teoretycznych i praktycznych z przedmiotu obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie w Zespole Szkół w Jedliczu w ramach realizowanego projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

99447 / 2014-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dzikowiec 2 (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kompleksowej usługi szkoleniowej dla 10 uczestników projektu systemowego w 2014r. p.n. Czas na aktywność w Gminie Dzikowiec realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzikowcu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej , współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.