Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

91128 / 2015-04-21 - Administracja samorządowa / Gmina Krośnice (Krośnice)

Wybór Operatora pełniącego usługę polegającą na zarządzaniu Infrastrukturą Krośnickiej Kolei Wąskotorowej

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wybór Operatora pełniącego usługę polegającą na zarządzaniu Infrastrukturą Krośnickiej Kolei Wąskotorowej (zwaną dalej (infrastrukturą KKW)).
Infrastruktura przekazywana w zarządzanie Operatorowi (składniki majątku, które przekazane zostają w zarządzanie Operatorowi):
1) Operatorowi przekazuje się w zarządzanie infrastrukturę KKW, w skład której wchodzą: kolejowa infrastruktura kolei wąskotorowej znajdująca się na terenie zespołu pałacowo parkowego Krośnice -Wierzchowice o długości torów 3230m, 5 peronów (długość jednego peronu 25m), 5 wiat peronowych o powierzchni zadaszenia 15,75m² każdy oraz jeden peron przy budynku stacji głównej).
2) Lokomotywa parowa serii PX48 1907 - niesprawna technicznie, wymagająca naprawy w zakresie i kosztach do ustalenia z Zamawiającym.
3) dwie lokomotywy parowe LAS - przeznaczone do celów edukacyjno - ekspozycyjnych
4) lokomotywa spalinowa WLS 75 - nie nadająca się do prowadzenia pociągów osobowych, do wykorzystywania do celów pomocniczych przy obsłudze lokomotywy parowej
5) trzy wagony przeznaczone do przewozu osób (łączna ilość miejsc siedzących 92), w tym jeden dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (szerokie drzwi)
6) Najazdowe szyny teleskopowe - urządzenie przeznaczone do użytku dla osób niepełnosprawnych, umożliwiające wjazd osobie niepełnosprawnej do wagonu kolejki.
7) budynek stacji obsługi kolejki (lokomotywownia):
8) parametry:
- całkowita kubatura budynku: 1863m³
- całkowita powierzchnia zabudowy 341,82m²
- całkowita powierzchnia użytkowa 306,10m²
- całkowita długość budynku 25,32m
- szerokość budynku: 13,50m
- wysokość budynku w kalenicy - 7m; w okapie - 3,9m
9) Infrastruktura opisana w pkt. 1-7znajduje się na następujących działkach: 508_37; 508_32; 508_40; 508_36; 508_123; 508_140 obręb Krośnice i 336_5 obręb Wierzchowice
Zaleca się, aby Operator przed przystąpieniem do złożenia oferty dokonał wizji lokalnej terenu, na którym znajduje się infrastruktura KKW opisana w pkt. 3.2 SIWZ.

W skład taboru KKW wchodzi również dostarczona przez Operatora lokomotywa spalinowa z Dokumentacją Systemu Utrzymania, dopuszczona do ruchu i przewozu osób, która umożliwi wykonywanie przejazdów osobowych trzema wagonami.

Obowiązki operatora
1) Operator ponosi pełną odpowiedzialność za zarządzanie infrastrukturą KKW opisaną w pkt. 3.2 i 3.3 SIWZ.
2) Operator zobowiązany jest do przeprowadzenia koniecznej naprawy lokomotywy PX 48-1907 w zakresie i kosztach uzgodnionych z Zamawiającym (wykonanie naprawy we własnym zakresie lub w wyspecjalizowanym zakładzie). Naprawa wykonywana jest na koszt Zamawiającego. Efektem przeprowadzonej naprawa lokomotywy PX48-1907 ma być przywrócenie jej pełnej sprawności technicznej umożliwiającej wydanie przez Operatora świadectwa sprawności technicznej i dopuszczenia jej do ruchu i przewozu osób. Termin wykonania naprawy i przywróceni lokomotywy do ruchu osobowego do dnia 31 lipca 2015r. Wydłużeni tego terminu jest możliwe po przedstawieniu przez operatora przyczyn obiektywnych, niezależnych od Operatora.
3) Operator zobowiązany jest zapewnić na cały okres realizacji umowy lokomotywę spalinową z Dokumentacją Systemu Utrzymania, dopuszczoną do ruchu i przewozu osób umożliwiającą wykonywania przejazdów zgodnie z harmonogramem opisanym w pkt. 3.5.5 SIWZ
4) Do czasu naprawy lokomotywy PX48-1907 oraz wydania jej świadectwa sprawności technicznej i dopuszczenia jej do ruchu i przewozu osób Operator zastępuje lokomotywę parową PX48-1907 dostarczoną przez siebie lokomotywą spalinową i wykonuję wszystkie przejazdy zaplanowanych w harmonogramie przejazdów. Dostarczona przez Operatora lokomotywa musi posiadać Dokumentacją Systemu Utrzymania oraz inne niezbędne dokumenty umożliwiające dopuszczenie jej do przewozu osób. Zapewnienie innej sprawnej technicznie lokomotywy spalinowej stanowi obowiązek Operatora.
5) Operator zobowiązany jest do zapewnienia sprawnej technicznie lokomotywy spalinowej w każdej sytuacji uniemożliwiającej wykonywanie przejazdów lokomotywą parową PX48-1907
6) Operator zobowiązany jest do wydania świadectwa sprawności technicznej na cały tabor, który służy do przewozu osób w tym dla wagonów, lokomotywy PX48-1907 (po wykonaniu wszelkich koniecznych napraw) oraz dla dostarczonej przez siebie lokomotywy spalinowej.
7) Operator zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowej eksploatacji, utrzymania oraz zapewnienia prawidłowego i sprawnego funkcjonowania infrastruktury KKW zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z przepisami wewnętrznymi tj.:
- listą instrukcji Krośnickiej Kolei Wąskotorowej (KKW) zatwierdzoną przez Urząd Transportu Kolejowego stanowiącą załącznik nr 1A do SIWZ
- Wewnętrzną instrukcją obsługi parowego pojazdu trakcyjnego i spalinowego pojazdu trakcyjnego Krośnickiej Kolei Wąskotorowe (KKW) stanowiącą załącznik nr 1B do SIWZ.
8) Operator zapewni utrzymanie należytego stanu technicznego infrastruktury KKW tj. będzie wykonywał wszelkie niezbędne prace związane z nadzorem, bieżącym utrzymaniem, konserwacją eksploatacją, usuwaniem awarii oraz skutków awarii Infrastruktury KKW. Szczegółową procedurę informowania Zamawiającego o awarii oraz sposób postępowania z tym związany zostały opisane w części XX SIWZ .: (Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy).
9) Operator zobowiązany jest do zakupu: wszelkich materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do właściwego funkcjonowania, utrzymania i konserwacji infrastruktury KKW, w tym m.in. paliw stałych i ciekłych niezbędnych do funkcjonowania parowozów.
10) Operator zobowiązany jest do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych napraw, remontów i usuwania awarii infrastruktury KKW po wcześniejszym uzgodnieniu kosztów tych napraw z Zamawiającym.
11) Operator zobowiązuje się do zapewnienia sprawności technicznej infrastruktury KKW w stanie umożliwiającym terminowe wykonywanie przejazdów. Operator zobowiązany jest również do zapewnienia odśnieżania torowiska w okresie zimowym w razie zamówienia przez Zamawiającego w tym okresie dodatkowych przejazdów KKW.
12) Operator odpowiedzialny jest za zapewnienie należytego porządku i czystości infrastruktury KKW, tj. czystości i porządku na peronach, torowisku, w wagonach i lokomotywach oraz budynku stacji obsługi kolejki (lokomotywowni).
13) Operator zapewni w trakcie realizacji zamówienia odpowiednią ilość osób posiadających odpowiednie kompetencje i uprawnienia do obsługi infrastruktury KKW, czyli:
- minimum jednego maszynistę trakcji parowej (w okresie wykonywania przejazdów lokomotywą parową)
- minimum jednego maszynistę trakcji spalinowej (w okresie wykonywania przejazdów lokomotywą spalinową)
- minimum jednego pomocnika maszynisty trakcji parowej (w okresie wykonywania przejazdów lokomotywą parową)
- minimum jednego kierownika pociągu
- minimum jednego ustawiacza_manewrowego
- minimum jednego toromistrza_obchodowego
Osoby te powinny posiadać kompetencje i spełniać warunki zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 grudnia 2014r. w sprawie pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych (Dz. U. 2015, poz. 46) - przez cały okres trwania umowy.

Operator może zapewnić więcej osób obsługujących infrastrukturę KKW, jeżeli uzna, iż zaistniała taka potrzeba, jednak nie przysługuje mu z tego tytułu prawo do ujęcia kosztów ich wynagrodzenia w kosztach kwalifikowanych.

Operator jest zobowiązany zapewnić stałą obsługę infrastruktury KKW przez ww. osoby w okresie od maja do października każdego roku. W razie zamówień przejazdu specjalnego_dodatkowego_wynajęcia pociągu poza tym okresem Operator jest zobowiązany zapewnić do obsługi przejazdu KKW wyłącznie taką ilość osób, która jest konieczna do wykonania tego przejazdu.

14) Operator ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność finansową za remonty i naprawy wynikające z niewłaściwego użytkowania powierzonej mu infrastruktury KKW.
15) Operator zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi osobom korzystającym z przejazdów KKW.
16) Operator zobowiązany jest do pobierania opłat za przejazd KKW. Operator może uzyskiwać również inne przychody z Infrastruktury KKW.
17) Operator zobowiązany jest do dokumentowania i wykazywania Zamawiającemu wszystkich ponoszonych kosztów i uzyskiwanych przychodów związanych z infrastrukturą KKW w miesięcznych sprawozdaniach.
18) Operator zobowiązany jest również do prowadzenia wyodrębnionego wykazu kosztów i przychodów związanych z infrastrukturą KKW. Operator zobowiązany jest do prowadzenia odrębnej księgowości dla zarządzanej infrastruktury KKW zgodnie z przepisami o rachunkowości.
19) Operatora obowiązuje tajemnica zawodowa obejmująca wszelkie informacje uzyskane w związku z zarządzaniem obiektem, które mogłyby w jakikolwiek sposób naruszyć interesy Zamawiającego.

Zobowiązania operatora
1) Zapewnienie ubezpieczenia dostarczanej przez Operatora lokomotywy spalinowej.
2) Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stan i przestrzeganie przepisów bhp, ochronę p.poż i dozór mienia oddanego w zarządzanie, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia.
3) Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków osób obsługujących KKW oraz osób trzecich, powstałe w związku z obsługą lub korzystaniem z infrastruktury KKW.
4) Zapewnienie wykonywania przejazdów KKW zgodnie z poniższym opisem:
a) KKW jeździ w okresie (zwanym sezonem) od maja do października i (poza sezonem) od listopada do grudnia. Dzienny termin otwarcia i zamknięcia sezonu ustalany będzie corocznie przez Zamawiającego
b) harmonogram przejazdów w sezonie:
- wszystkie weekendy zwykłe (tj. sobota, niedziela) jeździ lokomotywa parowa PX 48 - 1907 wraz z trzema wagonikami, w tym jeden z wagonów dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych;
- wszystkie wydłużone weekendy w związku z dniami świątecznymi jeździ lokomotywa parowa PX48 -1907 wraz z trzema wagonikami, w tym jeden z wagonów dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
- w każdy dzień weekendu zwykłego oraz wydłużonego lokomotywa parowa PX 48 -1907 jeździ od 11.00 do 18.00 o każdej pełnej godzinie. W sytuacji zwiększonej ilości osób chętnych na przejazd lokomotywą, jazdy wykonywane są dwa razy na godzinę w odstępach półgodzinnych. Minimalna ilość przejazdów: 8. Maksymalna ilość przejazdów: 16
- w środę, czwartek, piątek (z wyjątkiem długich weekendów) jeździ dostarczona przez Operatora lokomotywa spalinowa wraz z trzema wagonami. Lokomotywa spalinowa jeździ od 9.00 do 17.00. Przejazdy odbywają się dla grup zorganizowanych po wcześniejszym zarezerwowaniu takiego przejazdu i uzgodnieniu godziny.
- przejazdy organizowane dla grup realizujących zajęcia z edukacji ekologicznej z ramach Ośrodka Edukacji Ekologicznej odbywają się w środę, czwartek, piątek (poza długimi weekendami) w godzinach od 9.00-17.00.
- Harmonogram przejazdów w uzasadnionych przypadkach może ulec zmianie na wniosek Zamawiającego. w sytuacji wyjątkowo złych warunków atmosferycznych, które uniemożliwiają bezpieczne wykonanie przejazdu, Operator może zmienić godzinę przejazdu lub przesunąć go na następny dzień, o czym zobowiązany jest poinformować Zamawiającego na piśmie.
c) Operator wykonuje przejazdy specjalne_wynajmuje pociąg, za które pobiera opłaty w sezonie lub poza sezonem (od listopada do grudnia)
- Jeżeli przejazdy specjalne_wynajęcie pociągu odbywają się w dni pracy lokomotyw zgodnie z harmonogramem opisanym w pkt. 3.5.4.2 opłaty za przejazd pobierane wg stawek jak za bilety: ulgowe, normalne, bezpłatne, rodzinne, grupowe. Zamówienie kursu specjalnego najpóźniej do godziny 9.00 w dzień wykonania przejazdu specjalnego drogą bezpośrednią, telefoniczną lub elektroniczną.
- Jeżeli przejazdy specjalne_wynajęcie pociągu odbywają się poza dniami wskazanymi w pkt. 3.5.4.2 i poza sezonem (w miesiącach listopad i grudzień) opłaty za przejazd pobierane są wg. stawek jak za przejazd specjalny_wynajęcie pociągu. Stawka za przejazd specjalny (kilka przejazdów specjalnych)wynajęcie pociągu uzgodniona zostanie pomiędzy Zamawiającym i Operatorem na etapie podpisywania umowy. Zamówienie przejazdu specjalnego_wynajęcie pociągu musi nastąpić odpowiednio wcześniej aby możliwe było zapewnienie przez Operatora obsługi oraz uruchomienia lokomotywy PX48-1907 lub lokomotywy spalinowej.
d) Dodatkowo Zamawiający ma prawo zlecić w ciągu całego roku kalendarzowego maksymalnie 20 przejazdów dodatkowych lokomotywą parową PX 48-1907 lub lokomotywą spalinową, za które Operator nie pobiera opłaty. Kursy te mogą się odbywać w dniach piątek-poniedziałek. Koszty eksploatacyjne i osobowe wynikające z tytułu wykonania kursu na zlecenie Zamawiającego Operator wykazuje w sprawozdaniu.
Zamawiający zgłasza zapotrzebowanie na przejazdy dodatkowe:
- poza sezonem z 7 dniowym wyprzedzeniem
- w sezonie od środy do niedzieli najpóźniej do godziny 9.00 w dzień wykonania kursu specjalnego drogą bezpośrednią, telefoniczną lub elektroniczną.
- w sezonie od poniedziałku do wtorku z 5 dniowym wyprzedzeniem
Podstawą do wykonania przejazdu będzie zlecenie przekazane przez Zamawiającego bezpośrednio, drogą telefoniczną faksem lub drogą elektroniczną.

e) Lokomotywę parową PX48-1907 Operator w sezonie i poza sezonem zastępuję dostarczoną przez siebie lokomotywą spalinową:
- przez cały okres czasu niezbędny do przeprowadzenia koniecznej naprawy lokomotywy PX48-1907 umożliwiającej dopuszczenie jej do ruchu i przewozu osób
- zawsze w sytuacji awarii lokomotywy parowej PX48-1907
f) przejazd kolejką trwa co najmniej 20 min i odbywa się po trasie wg załączonej mapy wraz z opisem stanowiącej załącznik nr 1c do SIWZ
5) Operator za korzystanie z przewozu KKW wg powyżej opisanej trasy pobiera opłaty według stawek określonych dla danego rodzaju biletu przez Zamawiającego w porozumieniu z Wykonawcą. Wykaz pobieranych opłat na dany sezon za przejazdy kolejką wąskotorową stanowić będzie załącznik do umowy.
6) Rodzaje biletów:
a) ulgowy (dzieci od 3 do 7 lat, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponad gimnazjalnych oraz studenci do ukończenia 26 roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne) Osoby te muszą wykazać się stosowną legitymacją)
b) normalny bezpłatny: dzieci do lat 3
c) bilet rodzinny (obejmuje dwie osoby dorosłe oraz maksymalnie troje dzieci)
d) bilet grupowy (obejmuje grupę zorganizowaną licząca minimum 10 osób. Jeden opiekun na każde dziesięć osób korzysta z przejazdu bezpłatnie)
e) bilet za przejazd specjalny lokomotywą PX48-1907 - lokomotywą spalinową dostarczoną przez Operator
f) wynajęcie pociągu - stawka za 1 godzinę wynajęcia pociągu z obsługą
7) Operator zobowiązany jest do prowadzenia kasy fiskalnej i dokumentowania wszystkich przychodów.
8) Operator zobowiązany jest do dokonywania bieżących wpisów do książki przejazdów prowadzonej przez Zamawiającego. (dane dot. m. in. dni pracy lokomotyw, ilości wykonanych przejazdów, osób obsługujących KKW)
9) Operator zobowiązuje się do przedkładania Zamawiającemu następujących sprawozdań i dokumentów:
a) sprawozdań miesięcznych, składanych po zakończeniu każdego miesiąca, w terminie do 25 dnia następnego miesiąca wg wzoru sporządzonego przez Zmawiającego (zakres sprawozdania: wykaz poniesionych kosztów wraz z dokumentami potwierdzającymi ich poniesienie, uzyskane przychody, wykaz osób obsługujących infrastrukturę KKW wraz z dokumentami stwierdzającymi posiadane przez nie uprawnienia i kwalifikacje adekwatne do wykonywanych obowiązków, wykaz wszelkich przeglądów, napraw, remontów itp.)
Szczegółowy opis i zasady sporządzania sprawozdania opisano w pkt. XX SIWZ (Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy).
b) miesięcznych raportów ze sprzedaży biletów w podziale na ich rodzaje i ilość do 25 dni każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Raport stanowi załącznik do sprawozdania.
10) Zapewnienia właściwej obsługi osobom niepełnosprawnym korzystającym z przejazdów KKW.

Obowiązki Zamawiającego
Terminowe wypłacanie Wykonawcy miesięcznych rekompensat wynikających kompletnych i prawidłowo złożonych sprawozdań miesięcznych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 91128

Data publikacji: 2015-04-21

Nazwa: Gmina Krośnice

Ulica: ul. Sportowa 4/20

Numer domu: 4

nr_miesz: 20

Miejscowość: Krośnice

Kod pocztowy: 56-320

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3846019

Numer faxu: 071 3846015

Regon: 93193470400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wybór Operatora pełniącego usługę polegającą na zarządzaniu Infrastrukturą Krośnickiej Kolei Wąskotorowej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wybór Operatora pełniącego usługę polegającą na zarządzaniu Infrastrukturą Krośnickiej Kolei Wąskotorowej (zwaną dalej (infrastrukturą KKW)).
Infrastruktura przekazywana w zarządzanie Operatorowi (składniki majątku, które przekazane zostają w zarządzanie Operatorowi):
1) Operatorowi przekazuje się w zarządzanie infrastrukturę KKW, w skład której wchodzą: kolejowa infrastruktura kolei wąskotorowej znajdująca się na terenie zespołu pałacowo parkowego Krośnice -Wierzchowice o długości torów 3230m, 5 peronów (długość jednego peronu 25m), 5 wiat peronowych o powierzchni zadaszenia 15,75m² każdy oraz jeden peron przy budynku stacji głównej).
2) Lokomotywa parowa serii PX48 1907 - niesprawna technicznie, wymagająca naprawy w zakresie i kosztach do ustalenia z Zamawiającym.
3) dwie lokomotywy parowe LAS - przeznaczone do celów edukacyjno - ekspozycyjnych
4) lokomotywa spalinowa WLS 75 - nie nadająca się do prowadzenia pociągów osobowych, do wykorzystywania do celów pomocniczych przy obsłudze lokomotywy parowej
5) trzy wagony przeznaczone do przewozu osób (łączna ilość miejsc siedzących 92), w tym jeden dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (szerokie drzwi)
6) Najazdowe szyny teleskopowe - urządzenie przeznaczone do użytku dla osób niepełnosprawnych, umożliwiające wjazd osobie niepełnosprawnej do wagonu kolejki.
7) budynek stacji obsługi kolejki (lokomotywownia):
8) parametry:
- całkowita kubatura budynku: 1863m³
- całkowita powierzchnia zabudowy 341,82m²
- całkowita powierzchnia użytkowa 306,10m²
- całkowita długość budynku 25,32m
- szerokość budynku: 13,50m
- wysokość budynku w kalenicy - 7m; w okapie - 3,9m
9) Infrastruktura opisana w pkt. 1-7znajduje się na następujących działkach: 508_37; 508_32; 508_40; 508_36; 508_123; 508_140 obręb Krośnice i 336_5 obręb Wierzchowice
Zaleca się, aby Operator przed przystąpieniem do złożenia oferty dokonał wizji lokalnej terenu, na którym znajduje się infrastruktura KKW opisana w pkt. 3.2 SIWZ.

W skład taboru KKW wchodzi również dostarczona przez Operatora lokomotywa spalinowa z Dokumentacją Systemu Utrzymania, dopuszczona do ruchu i przewozu osób, która umożliwi wykonywanie przejazdów osobowych trzema wagonami.

Obowiązki operatora
1) Operator ponosi pełną odpowiedzialność za zarządzanie infrastrukturą KKW opisaną w pkt. 3.2 i 3.3 SIWZ.
2) Operator zobowiązany jest do przeprowadzenia koniecznej naprawy lokomotywy PX 48-1907 w zakresie i kosztach uzgodnionych z Zamawiającym (wykonanie naprawy we własnym zakresie lub w wyspecjalizowanym zakładzie). Naprawa wykonywana jest na koszt Zamawiającego. Efektem przeprowadzonej naprawa lokomotywy PX48-1907 ma być przywrócenie jej pełnej sprawności technicznej umożliwiającej wydanie przez Operatora świadectwa sprawności technicznej i dopuszczenia jej do ruchu i przewozu osób. Termin wykonania naprawy i przywróceni lokomotywy do ruchu osobowego do dnia 31 lipca 2015r. Wydłużeni tego terminu jest możliwe po przedstawieniu przez operatora przyczyn obiektywnych, niezależnych od Operatora.
3) Operator zobowiązany jest zapewnić na cały okres realizacji umowy lokomotywę spalinową z Dokumentacją Systemu Utrzymania, dopuszczoną do ruchu i przewozu osób umożliwiającą wykonywania przejazdów zgodnie z harmonogramem opisanym w pkt. 3.5.5 SIWZ
4) Do czasu naprawy lokomotywy PX48-1907 oraz wydania jej świadectwa sprawności technicznej i dopuszczenia jej do ruchu i przewozu osób Operator zastępuje lokomotywę parową PX48-1907 dostarczoną przez siebie lokomotywą spalinową i wykonuję wszystkie przejazdy zaplanowanych w harmonogramie przejazdów. Dostarczona przez Operatora lokomotywa musi posiadać Dokumentacją Systemu Utrzymania oraz inne niezbędne dokumenty umożliwiające dopuszczenie jej do przewozu osób. Zapewnienie innej sprawnej technicznie lokomotywy spalinowej stanowi obowiązek Operatora.
5) Operator zobowiązany jest do zapewnienia sprawnej technicznie lokomotywy spalinowej w każdej sytuacji uniemożliwiającej wykonywanie przejazdów lokomotywą parową PX48-1907
6) Operator zobowiązany jest do wydania świadectwa sprawności technicznej na cały tabor, który służy do przewozu osób w tym dla wagonów, lokomotywy PX48-1907 (po wykonaniu wszelkich koniecznych napraw) oraz dla dostarczonej przez siebie lokomotywy spalinowej.
7) Operator zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowej eksploatacji, utrzymania oraz zapewnienia prawidłowego i sprawnego funkcjonowania infrastruktury KKW zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z przepisami wewnętrznymi tj.:
- listą instrukcji Krośnickiej Kolei Wąskotorowej (KKW) zatwierdzoną przez Urząd Transportu Kolejowego stanowiącą załącznik nr 1A do SIWZ
- Wewnętrzną instrukcją obsługi parowego pojazdu trakcyjnego i spalinowego pojazdu trakcyjnego Krośnickiej Kolei Wąskotorowe (KKW) stanowiącą załącznik nr 1B do SIWZ.
8) Operator zapewni utrzymanie należytego stanu technicznego infrastruktury KKW tj. będzie wykonywał wszelkie niezbędne prace związane z nadzorem, bieżącym utrzymaniem, konserwacją eksploatacją, usuwaniem awarii oraz skutków awarii Infrastruktury KKW. Szczegółową procedurę informowania Zamawiającego o awarii oraz sposób postępowania z tym związany zostały opisane w części XX SIWZ .: (Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy).
9) Operator zobowiązany jest do zakupu: wszelkich materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do właściwego funkcjonowania, utrzymania i konserwacji infrastruktury KKW, w tym m.in. paliw stałych i ciekłych niezbędnych do funkcjonowania parowozów.
10) Operator zobowiązany jest do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych napraw, remontów i usuwania awarii infrastruktury KKW po wcześniejszym uzgodnieniu kosztów tych napraw z Zamawiającym.
11) Operator zobowiązuje się do zapewnienia sprawności technicznej infrastruktury KKW w stanie umożliwiającym terminowe wykonywanie przejazdów. Operator zobowiązany jest również do zapewnienia odśnieżania torowiska w okresie zimowym w razie zamówienia przez Zamawiającego w tym okresie dodatkowych przejazdów KKW.
12) Operator odpowiedzialny jest za zapewnienie należytego porządku i czystości infrastruktury KKW, tj. czystości i porządku na peronach, torowisku, w wagonach i lokomotywach oraz budynku stacji obsługi kolejki (lokomotywowni).
13) Operator zapewni w trakcie realizacji zamówienia odpowiednią ilość osób posiadających odpowiednie kompetencje i uprawnienia do obsługi infrastruktury KKW, czyli:
- minimum jednego maszynistę trakcji parowej (w okresie wykonywania przejazdów lokomotywą parową)
- minimum jednego maszynistę trakcji spalinowej (w okresie wykonywania przejazdów lokomotywą spalinową)
- minimum jednego pomocnika maszynisty trakcji parowej (w okresie wykonywania przejazdów lokomotywą parową)
- minimum jednego kierownika pociągu
- minimum jednego ustawiacza_manewrowego
- minimum jednego toromistrza_obchodowego
Osoby te powinny posiadać kompetencje i spełniać warunki zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 grudnia 2014r. w sprawie pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych (Dz. U. 2015, poz. 46) - przez cały okres trwania umowy.

Operator może zapewnić więcej osób obsługujących infrastrukturę KKW, jeżeli uzna, iż zaistniała taka potrzeba, jednak nie przysługuje mu z tego tytułu prawo do ujęcia kosztów ich wynagrodzenia w kosztach kwalifikowanych.

Operator jest zobowiązany zapewnić stałą obsługę infrastruktury KKW przez ww. osoby w okresie od maja do października każdego roku. W razie zamówień przejazdu specjalnego_dodatkowego_wynajęcia pociągu poza tym okresem Operator jest zobowiązany zapewnić do obsługi przejazdu KKW wyłącznie taką ilość osób, która jest konieczna do wykonania tego przejazdu.

14) Operator ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność finansową za remonty i naprawy wynikające z niewłaściwego użytkowania powierzonej mu infrastruktury KKW.
15) Operator zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi osobom korzystającym z przejazdów KKW.
16) Operator zobowiązany jest do pobierania opłat za przejazd KKW. Operator może uzyskiwać również inne przychody z Infrastruktury KKW.
17) Operator zobowiązany jest do dokumentowania i wykazywania Zamawiającemu wszystkich ponoszonych kosztów i uzyskiwanych przychodów związanych z infrastrukturą KKW w miesięcznych sprawozdaniach.
18) Operator zobowiązany jest również do prowadzenia wyodrębnionego wykazu kosztów i przychodów związanych z infrastrukturą KKW. Operator zobowiązany jest do prowadzenia odrębnej księgowości dla zarządzanej infrastruktury KKW zgodnie z przepisami o rachunkowości.
19) Operatora obowiązuje tajemnica zawodowa obejmująca wszelkie informacje uzyskane w związku z zarządzaniem obiektem, które mogłyby w jakikolwiek sposób naruszyć interesy Zamawiającego.

Zobowiązania operatora
1) Zapewnienie ubezpieczenia dostarczanej przez Operatora lokomotywy spalinowej.
2) Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stan i przestrzeganie przepisów bhp, ochronę p.poż i dozór mienia oddanego w zarządzanie, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia.
3) Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków osób obsługujących KKW oraz osób trzecich, powstałe w związku z obsługą lub korzystaniem z infrastruktury KKW.
4) Zapewnienie wykonywania przejazdów KKW zgodnie z poniższym opisem:
a) KKW jeździ w okresie (zwanym sezonem) od maja do października i (poza sezonem) od listopada do grudnia. Dzienny termin otwarcia i zamknięcia sezonu ustalany będzie corocznie przez Zamawiającego
b) harmonogram przejazdów w sezonie:
- wszystkie weekendy zwykłe (tj. sobota, niedziela) jeździ lokomotywa parowa PX 48 - 1907 wraz z trzema wagonikami, w tym jeden z wagonów dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych;
- wszystkie wydłużone weekendy w związku z dniami świątecznymi jeździ lokomotywa parowa PX48 -1907 wraz z trzema wagonikami, w tym jeden z wagonów dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
- w każdy dzień weekendu zwykłego oraz wydłużonego lokomotywa parowa PX 48 -1907 jeździ od 11.00 do 18.00 o każdej pełnej godzinie. W sytuacji zwiększonej ilości osób chętnych na przejazd lokomotywą, jazdy wykonywane są dwa razy na godzinę w odstępach półgodzinnych. Minimalna ilość przejazdów: 8. Maksymalna ilość przejazdów: 16
- w środę, czwartek, piątek (z wyjątkiem długich weekendów) jeździ dostarczona przez Operatora lokomotywa spalinowa wraz z trzema wagonami. Lokomotywa spalinowa jeździ od 9.00 do 17.00. Przejazdy odbywają się dla grup zorganizowanych po wcześniejszym zarezerwowaniu takiego przejazdu i uzgodnieniu godziny.
- przejazdy organizowane dla grup realizujących zajęcia z edukacji ekologicznej z ramach Ośrodka Edukacji Ekologicznej odbywają się w środę, czwartek, piątek (poza długimi weekendami) w godzinach od 9.00-17.00.
- Harmonogram przejazdów w uzasadnionych przypadkach może ulec zmianie na wniosek Zamawiającego. w sytuacji wyjątkowo złych warunków atmosferycznych, które uniemożliwiają bezpieczne wykonanie przejazdu, Operator może zmienić godzinę przejazdu lub przesunąć go na następny dzień, o czym zobowiązany jest poinformować Zamawiającego na piśmie.
c) Operator wykonuje przejazdy specjalne_wynajmuje pociąg, za które pobiera opłaty w sezonie lub poza sezonem (od listopada do grudnia)
- Jeżeli przejazdy specjalne_wynajęcie pociągu odbywają się w dni pracy lokomotyw zgodnie z harmonogramem opisanym w pkt. 3.5.4.2 opłaty za przejazd pobierane wg stawek jak za bilety: ulgowe, normalne, bezpłatne, rodzinne, grupowe. Zamówienie kursu specjalnego najpóźniej do godziny 9.00 w dzień wykonania przejazdu specjalnego drogą bezpośrednią, telefoniczną lub elektroniczną.
- Jeżeli przejazdy specjalne_wynajęcie pociągu odbywają się poza dniami wskazanymi w pkt. 3.5.4.2 i poza sezonem (w miesiącach listopad i grudzień) opłaty za przejazd pobierane są wg. stawek jak za przejazd specjalny_wynajęcie pociągu. Stawka za przejazd specjalny (kilka przejazdów specjalnych)wynajęcie pociągu uzgodniona zostanie pomiędzy Zamawiającym i Operatorem na etapie podpisywania umowy. Zamówienie przejazdu specjalnego_wynajęcie pociągu musi nastąpić odpowiednio wcześniej aby możliwe było zapewnienie przez Operatora obsługi oraz uruchomienia lokomotywy PX48-1907 lub lokomotywy spalinowej.
d) Dodatkowo Zamawiający ma prawo zlecić w ciągu całego roku kalendarzowego maksymalnie 20 przejazdów dodatkowych lokomotywą parową PX 48-1907 lub lokomotywą spalinową, za które Operator nie pobiera opłaty. Kursy te mogą się odbywać w dniach piątek-poniedziałek. Koszty eksploatacyjne i osobowe wynikające z tytułu wykonania kursu na zlecenie Zamawiającego Operator wykazuje w sprawozdaniu.
Zamawiający zgłasza zapotrzebowanie na przejazdy dodatkowe:
- poza sezonem z 7 dniowym wyprzedzeniem
- w sezonie od środy do niedzieli najpóźniej do godziny 9.00 w dzień wykonania kursu specjalnego drogą bezpośrednią, telefoniczną lub elektroniczną.
- w sezonie od poniedziałku do wtorku z 5 dniowym wyprzedzeniem
Podstawą do wykonania przejazdu będzie zlecenie przekazane przez Zamawiającego bezpośrednio, drogą telefoniczną faksem lub drogą elektroniczną.

e) Lokomotywę parową PX48-1907 Operator w sezonie i poza sezonem zastępuję dostarczoną przez siebie lokomotywą spalinową:
- przez cały okres czasu niezbędny do przeprowadzenia koniecznej naprawy lokomotywy PX48-1907 umożliwiającej dopuszczenie jej do ruchu i przewozu osób
- zawsze w sytuacji awarii lokomotywy parowej PX48-1907
f) przejazd kolejką trwa co najmniej 20 min i odbywa się po trasie wg załączonej mapy wraz z opisem stanowiącej załącznik nr 1c do SIWZ
5) Operator za korzystanie z przewozu KKW wg powyżej opisanej trasy pobiera opłaty według stawek określonych dla danego rodzaju biletu przez Zamawiającego w porozumieniu z Wykonawcą. Wykaz pobieranych opłat na dany sezon za przejazdy kolejką wąskotorową stanowić będzie załącznik do umowy.
6) Rodzaje biletów:
a) ulgowy (dzieci od 3 do 7 lat, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponad gimnazjalnych oraz studenci do ukończenia 26 roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne) Osoby te muszą wykazać się stosowną legitymacją)
b) normalny bezpłatny: dzieci do lat 3
c) bilet rodzinny (obejmuje dwie osoby dorosłe oraz maksymalnie troje dzieci)
d) bilet grupowy (obejmuje grupę zorganizowaną licząca minimum 10 osób. Jeden opiekun na każde dziesięć osób korzysta z przejazdu bezpłatnie)
e) bilet za przejazd specjalny lokomotywą PX48-1907 - lokomotywą spalinową dostarczoną przez Operator
f) wynajęcie pociągu - stawka za 1 godzinę wynajęcia pociągu z obsługą
7) Operator zobowiązany jest do prowadzenia kasy fiskalnej i dokumentowania wszystkich przychodów.
8) Operator zobowiązany jest do dokonywania bieżących wpisów do książki przejazdów prowadzonej przez Zamawiającego. (dane dot. m. in. dni pracy lokomotyw, ilości wykonanych przejazdów, osób obsługujących KKW)
9) Operator zobowiązuje się do przedkładania Zamawiającemu następujących sprawozdań i dokumentów:
a) sprawozdań miesięcznych, składanych po zakończeniu każdego miesiąca, w terminie do 25 dnia następnego miesiąca wg wzoru sporządzonego przez Zmawiającego (zakres sprawozdania: wykaz poniesionych kosztów wraz z dokumentami potwierdzającymi ich poniesienie, uzyskane przychody, wykaz osób obsługujących infrastrukturę KKW wraz z dokumentami stwierdzającymi posiadane przez nie uprawnienia i kwalifikacje adekwatne do wykonywanych obowiązków, wykaz wszelkich przeglądów, napraw, remontów itp.)
Szczegółowy opis i zasady sporządzania sprawozdania opisano w pkt. XX SIWZ (Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy).
b) miesięcznych raportów ze sprzedaży biletów w podziale na ich rodzaje i ilość do 25 dni każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Raport stanowi załącznik do sprawozdania.
10) Zapewnienia właściwej obsługi osobom niepełnosprawnym korzystającym z przejazdów KKW.

Obowiązki Zamawiającego
Terminowe wypłacanie Wykonawcy miesięcznych rekompensat wynikających kompletnych i prawidłowo złożonych sprawozdań miesięcznych.

Kody CPV:
703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2016

Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 2000,00 (słownie: dwa tysiące złotych)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie formułuje w tym względzie szczegółowych wymogów

Wiedza i doświadczenie:
Operator zobowiązany jest wykazać się doświadczeniem polegającym na prowadzeniu osobowego ruchu kolejowego trakcją parową lub spalinową w okresie minimum 1 roku kalendarzowego w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.

Potencjał techniczny:
Dysponuje sprawną lokomotywą spalinową posiadającą Dokumentacją Systemu Utrzymania, dopuszczoną do ruchu i przewozu osób, którą Operator będzie mógł wykonywać przejazd zgodnie z harmonogramem wskazanym w pkt. 3.5.4).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Operator zobowiązany jest do dysponowania na dzień rozpoczęcia realizacji zamówienia publicznego (dzień zawarcia umowy) osobami wymienionymi w pkt. 3.4.13) części III SIWZ, które posiadają co najmniej 6 miesięczne doświadczenie na trakcjach parowych lub spalinowych.

Sytuacja ekonomiczna:
Operator zobowiązany jest do wykazania, że posiada wolne środki finansowe wystarczające do realizacji zamówienia lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00zł.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość następujących istotnych zmian umowy:
1. Zmiany związane z harmonogramem przejazdów KKW dot. lokomotywy parowej PX 48 -1907 lub lokomotywy spalinowej dostarczonej przez Operatora w zakresie zmian rozkładów przejazdów, zmian ilości i częstotliwości przejazdów.
Wprowadzenie powyższych zmian jest możliwe w razie konieczności dostosowania ilości i częstotliwości przejazdów do zapotrzebowania ruchu turystycznego, warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie bezpiecznych przejazdów, skutków warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie bezpiecznych przejazdów, awarii infrastruktury kolejowej i/lub lokomotywy parowej i/lub lokomotywy spalinowej, z powodu wypadków losowych powodujących śmierć, trwałe kalectwo, lub hospitalizację osób niezbędnych do wykonania przejazdów do czasu znalezienia zastępstwa.
2. Zmiany związane z wysokością i wykazem kosztów i przychodów kwalifikujących się do rozliczenia Wprowadzenie powyższych zmian jest możliwe w razie nieprzewidywalnego wzrostu cen lub konieczności ujęcia w wykazie kosztów kwalifikowanych innych nieprzewidywanych wcześniej, a niezbędnych do ponoszenia przez Operatora kosztów związanych z funkcjonowaniem KKW.
3. Zmiany terminu i sposobu rozliczania kosztów kwalifikowalnych, przychodów i rozsądnego zysku. Wprowadzenie powyższych zmian jest możliwe ze względów technicznych wynikających ze zmiany formularza sprawozdania, innych racjonalnych przyczyn o obiektywnym charakterze.
4. Zmiany treści formularza sprawozdania miesięcznego. Wprowadzenie zmiany jest możliwe w razie potrzeby dostosowania zapisów sprawozdania do potrzeb zamawiającego lub z innych uzasadnionych przyczyn.
5. Zmiany trasy przejazdu kolejki, czasu trwania przejazdu.
Wprowadzenie zmiany jest możliwe z powodu zmiany długości torów, remontu lub naprawy części torowiska lub preferencji i zapotrzebowania ruchu turystycznego.
6 Zmiany dotyczące przekazywanej Operatorowi infrastruktury KKW z powodu zmiany długości torów, zakupu/sprzedaży/trwałej awarii lokomotyw, zmiany przeznaczenia lokomotyw oraz w sytuacji: poszerzenia lub zmniejszenia taboru kolejowego.
7. Zmiany cen biletów wynikające z analizy ekonomicznej oraz ruchu turystycznego.

Zmiany umowy wymagają sporządzenia pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. Zmiany te mogą być wprowadzane zarówno na wniosek Zamawiającego jak i Wykonawcy po uzyskaniu zgody Zamawiającego. Zmiany te mogą być wprowadzane w każdym momencie trwania umowy.

Za zmianę która nie wymaga aneksu przyjmuje się:
- jednorazową zmiana terminu/godziny przejazdu lokomotywy parowej PX 48-1907 lub lokomotywy spalinowej dostarczonej przez Operatora
- zamówienie przez Zamawiającego dodatkowego przejazdu lokomotywą
parową PX 48-1907 lub lokomotywą spalinową dostarczoną przez Operatora
- zmiany osób obsługujących KKW, o których mowa w pkt. 3.4.13 SIWZ pod
warunkiem udokumentowania, iż posiadają one odpowiednie kompetencje i uprawnienia wymagane przepisami prawa

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Zastępowalność personelu

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
siedziba Urzędu Gminy Krośnice, ul. Sportowa 4 56-320 Krośnice (pokój nr 20)

Data składania wniosków, ofert: 30/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
siedziba Urzędu Gminy Krośnice, ul. Sportowa 4, 56-320 Krośnice pokój nr 17

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Infrastruktura przekazywana w zarządzanie operatorowi dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

542246 / 2013-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krośnice - Krośnice (dolnośląskie)
CPV: 703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)
Wybór operatora pełniącego usługę polegającą na zarządzaniu Infrastrukturą Krośnickiej Kolej Wąskotorowej

187557 / 2011-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubiński - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)
Wybór operatora zarządzającego Młodzieżowym Schroniskiem Turystycznym w Lubinie przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a

159059 / 2012-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)
Wycena innych niż mieszkalne nieruchomości zabudowanych: lokali użytkowych, budowli i budynków

36383 / 2012-02-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)
Wycena innych niż mieszkalne nieruchomości zabudowanych: lokali użytkowych, budynków i budowli

518490 / 2013-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Zasobu Komunalnego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)
Usługa kompleksowej obsługi szaletów publicznych objętych zarządem ZZK - post. nr ZZK - WP/3400/160/13

228458 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)
Usługi rzeczoznawcy majątkowego w zakresie wyceny budowli w rozumieniu ustawy o podatkach i opłatach lokalnych

53353 / 2009-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 703320007 (Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne)
Wycena innych niż mieszkalne nieruchomości zabudowanych: lokali użytkowych, budynków i budowli