Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

170876 / 2013-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w DÄ…browie Tarnowskiej (DÄ…browa Tarnowska)

Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej cz. I.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

I. Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej cz. I. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnikami projektu są osoby w wieku aktywności zawodowej i są to osoby zarówno bezrobotne, nieaktywne zawodowo jak i osoby zatrudnione w rolnictwie. Są to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, zamieszkujące na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Liczba Uczestników Projektu w roku 2013 - 33 osoby.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
1. Opracowania i dostarczenia do siedziby Zamawiającego 33 Indywidualnych Planów Działania (IPD) dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.2. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Indywidualne Plany Działania powinny zostać opracowane przez zespół składający się z psychologa i doradcy zawodowego.
IPD w części opracowanej przez psychologa powinien stanowić pomoc świadczoną uczestnikowi Projektu, w ramach procesu doradczego, ułatwiającego podejmowanie konkretnych przedsięwzięć w celu rozwiązania problemu lub zaplanowana aktywność w kierunku zmiany sytuacji społecznej, przy wykorzystaniu Instrumentów Aktywnej Integracji zgodnie z zasadami przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. W dokumencie tym powinny być zawarte cele jakie osiągnąć pragnie uczestnik Projektu i alternatywy, działania oraz terminy ich realizacji.
IPD w części opracowanej przez doradcę zawodowego stanowić ma pomoc świadczoną klientowi w ramach procesu doradczego, ułatwiającego podejmowanie konkretnych przedsięwzięć w celu rozwiązania problemu zawodowego, ma być zaplanowaną aktywnością uczestnika Projektu w kierunku zmiany umożliwiającej uzyskanie zatrudnienia. Etap tworzenia IPD obejmować ma proces doradczy, w wyniku którego nastąpi: identyfikacja oczekiwań uczestnika Projektu i wstępnych celów zawodowych, poznanie mocnych i słabych stron, wyznaczenie celów i podjęcie decyzji zawodowej przez uczestnika Projektu. Doradca zawodowy na rzecz uczestnika Projektu na świadczyć dworactwo personalne, poradnictwo zawodowe.
IPD sporządzone powinny zostać przez osoby przygotowane do rozwiązywania problemów klienta poprzez identyfikacje tych problemów i trudności, diagnozowanie potrzeb społecznych, a także ocenę doradczą i wspieranie w zakresie podejmowania przez niego konkretnych, realistycznych działań.
IPD powinny być oparte o wspólną pracę psychologa, doradcy zawodowego i klienta, udokumentowaną w formie pisemnej.
Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie 33 Indywidualnych Planów Działania dla 33 uczestników Projektu.
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie i dostarczenie do siedziby Zamawiającego Indywidualnych Planów Działania, w terminie 30 dni od dnia podpisania umowy.
Miejsce sporządzenia IPD - Powiat Dąbrowski.
2. Spotkania indywidualne z doradcą zawodowym w ilości 66 godzin. Warsztaty grupowe z doradcą zawodowym w ilości 3 godziny.
Założenia - poznanie oczekiwań Uczestników Projektu wobec przyszłej sytuacji zawodowej oraz możliwości i predyspozycji, a także wzbudzenie motywacji do pełnego uczestnictwa w projekcie. Podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności umożliwiających powrót do życia społecznego w tym na rynku pracy i aktywizacji zawodowej. Zajęcia z doradcą winny objąć między innymi umiejętności autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku, umiejętność przemawiania i wystąpień publicznych, umiejętność radzenia sobie ze stresem i pozytywnego wykorzystywania kryzysów, świadomość własnych zasobów i umiejętności.
3. Spotkania indywidualne z psychologiem w ilości 165 godzin. Warsztaty grupowe z psychologiem w ilości 3 godziny formie treningu kompetencji społecznych i wychowawczych.
Założenia - ogólna poprawa i wzmocnienie sprawności psychicznej uczestników projektu i ich podopiecznych. Spotkania z psychologiem winny obejmować w szczególności nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów interpersonalnych, likwidacji barier w komunikacji, interpersonalnej, doskonalenie komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, określenie norm i zasad współżycia w rodzinie i jej otoczeniu, umacnianie więzi i budowanie właściwych relacji w kontekście rodziny i jej otoczenia. Trening redukcji frustracji, planowanie własnego rozwoju w kontekście zachowania właściwej funkcji w rodzinie.
4. Spotkania indywidualne z pedagogiem w ilości 165 godzin. Warsztaty grupowe z pedagogiem w ilości 3 godziny.
Założenia - czuwanie i budowanie integracji pomiędzy rodzicami a dziećmi, wspieranie rodziców dzieci poprzez: kształtowanie prawidłowej postawy rodzicielskiej wobec własnego dziecka, udzielanie codziennych instruktaży dotyczących pracy z dzieckiem, udzielanie porad związanych z koniecznością skorzystania z dodatkowej pomocy innych specjalistów czy instytucji społecznych (i wskazywanie ich). Przywracanie powierzonym swej opiece jednostkom w taki czy inny sposób uszkodzonym lub niedostosowanym społecznie, normy możliwej do osiągnięcia przez wielokierunkowe oddziaływanie na ich zaburzone warunki bio - psycho - społeczne dla umożliwienia im znalezienia należnego im miejsca w społeczeństwie i w życiu osobistym.
5. Spotkania indywidualne z rehabilitantem w ilości 295 godzin w tym: z wykorzystaniem metody NDT Bobath w ilości 40 godzin, z wykorzystaniem metody Vojty w ilości 30 godzin, indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie w ilości 60 godzin. Warsztaty grupowe z rehabilitantem w ilości 3 godzin.,
Założenia - ogólna poprawa i wzmocnienie sprawności fizycznej i psychoruchowej Uczestników Projektu i ich podopiecznych. Spotkania z rehabilitantem obejmują wczesną interwencję dzieci z opóźnieniem psychoruchowym i z uszkodzeniami układu nerwowego, a także usprawnianie podopiecznych systematycznie korzystających z pomocy, co pozwala osiągnąć im rytmiczną stabilizację. Wykonawca zapewni uczestnikom dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego do przeprowadzenia zajęć.
6. Spotkania indywidualne z logopedą w ilości 198 godzin. Warsztaty grupowe z logopedą w ilości 3 godziny.
Założenia - terapia zaburzeń artykulacyjnych i zaburzeń mowy różnego pochodzenia, wspieranie rozwoju mowy i porozumiewania się alternatywnego (dzieci niemówiące i słabomówiące), terapia mowy po całkowitej lub częściowej jej utracie, z elementami wczesnej interwencji terapeutycznej u dzieci w wieku poniemowlęcym, a także terapią pedagogiczną młodzieży oraz dzieci z tzw. grupy ryzyka dysleksji
7. Kurs Pierwszej Pomocy w ilości 5 godzin.
Założenia - przekazanie Uczestnikom Projektu podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy (w tym również reanimacji i resuscytacji) w oparciu o fachowy personel. Zadanie realizowane być powinno również w oparciu o zajęcia praktyczne za pomocą specjalistycznych fantomów i innego adekwatnego sprzętu. Zajęcia odbywać się winny na terenie Dąbrowy Tarnowskiej
8. Spotkania indywidualne z prawnikiem w ilości 66 godzin. Warsztaty grupowe z prawnikiem w ilości 3 godziny.
Założenia - udzielenie informacji o prawach i uprawnieniach służących przywracaniu samodzielności życiowej w tym powrót na rynek pracy. Prowadzenie spotkań z Uczestnikami Projektu m.in. z zakresu prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa karnego, prawa świadczeń rodzinnych pod kątem pomocy rodzinom wieloproblemowym.
9. Spotkania indywidualne z rehabilitantem z wykorzystaniem Metody Integracji Sensorycznej (SI) opartej na neurofizjologicznych podstawach klinicznej obserwacji i standaryzowanych testach w ilości 45 godzin.
Założenia: Pokazanie Uczestnikowi Projektu w jaki sposób dostarczać dziecku z orzeczoną niepełnosprawnością stymulacji przedsionkowej, proprioceptywnej oraz dotykowej, słuchowej, węchowej, wzrokowej, poprawiać poczucie równowagi i koordynacji oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki informacjom i rzetelnym poradom Uczestnik Projektu będzie miał możliwość usamodzielnienia osoby zależnej - dziecka a tym samym będzie miał możliwość zaktywizowania siebie społecznie i zawodowo.
10. Spotkania indywidualne z diabetologiem w ilości 10 godzin. Warsztaty grupowe z diabetologiem w ilości 3 godziny.
Założenia: Edukacja Uczestnika Projektu w pracy z osobą z cukrzycą w tym z orzeczoną niepełnosprawnością, określenie długoterminowych celów terapeutycznych oraz możliwości ich realizacji.
11. Zajęcia indywidualne z języka angielskiego dla osób w różnym wieku i różnymi umiejętnościami językowymi w ilości 150 godzin.
12. Warsztaty grupowe z pediatrą w ilości 3 godzin.
Założenia: Omówienie etapów rozwojowych dziecka, rozwój psychiczny dziecka i jego zaburzenia występujące w poszczególnych etapach rozwojowych, rozwój seksualny dziecka i i jego zaburzenia występujące w poszczególnych etapach rozwojowych, zaburzenia psychosomatyczne, diagnoza ADHD, diagnoza FAS, diagnoza PTSD
II. Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia IPD w miejscu zamieszkania Uczestnika Projektu, chyba że Uczestnik Projektu nie wyrazi na to zgody wtedy miejsce na spotkanie wyznacza Wykonawca. W tej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania ze specjalistą. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Indywidualne Plany Działania Wykonawca musi dostarczyć do siedziby Zamawiającego w terminie 7 dni od dnia zakończenia ich sporządzania.
III. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia spotkań indywidualnych z doradcą zawodowym, psychologiem, pedagogiem, logopedą, prawnikiem, diabetologiem, lektorem języka angielskiego w miejscu zamieszkania Uczestnika Projektu, chyba, że Uczestnik Projektu nie wyrazi na to zgody wtedy miejsce na spotkanie wyznacza Wykonawca. W tej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania ze specjalistą. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Ze spotkań indywidualnych z każdym specjalistą Wykonawca jest zobowiązany przedkładać Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca realizacji projektu, informację o podjętych w stosunku do poszczególnych Uczestników Projektu działaniach, zamierzonych i osiągniętych efektach, planach na kolejny miesiąc.
IV. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia spotkań indywidualnych z rehabilitantem i spotkań indywidualnych z rehabilitantem z wykorzystaniem metody Bobath, Vojta i Metody Integracji Sensorycznej w odpowiednio przystosowanym do tego centrum rehabilitacyjnym zarówno dla dzieci jak i dorosłych wyposażonym między innymi w pracownie fizykoterapii, hydroterapii, masażu leczniczego. Spotkania indywidualne z rehabilitantem odbywać się powinny na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska lub w odległości nie większej niż 90 km od miasta Dąbrowa Tarnowska. Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania z rehabilitantem. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Ze spotkań indywidualnych z rehabilitantem Wykonawca jest zobowiązany przedkładać Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca realizacji projektu, informację o podjętych w stosunku do poszczególnych Uczestników Projektu działaniach, zamierzonych i osiągniętych efektach, planach na kolejny miesiąc.
V. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia spotkań indywidualnych z rehabilitantem w wodzie na odpowiednio przystosowanej do tego krytej pływalni. Spotkania indywidualne z rehabilitantem odbywać się powinny na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska lub w odległości nie większej niż 30 km od miasta Dąbrowa Tarnowska. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania z rehabilitantem. Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów wejścia na teren krytej pływalni Uczestnika Projektu i jednej osoby od niego zależnej. Ze spotkań indywidualnych z rehabilitantem Wykonawca jest zobowiązany przedkładać Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca realizacji projektu, informację o podjętych w stosunku do poszczególnych Uczestników Projektu działaniach, zamierzonych i osiągniętych efektach, planach na kolejny miesiąc
VI. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia kursu pierwszej pomocy w odpowiednio przystosowanej do tego sali, mogącej swobodnie pomieścić wszystkich Uczestników Projektu, wyposażonej w odpowiedni sprzęt, znajdującej się na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska. Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce realizacji kursu pierwszej pomocy. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Kurs pierwszej pomocy powinien być prowadzony przez lekarza specjalistę lub ratownika medycznego z wykorzystaniem fantomów. Rozpowszechnienie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród Uczestników Projektu nastąpić powinno poprzez ćwiczenia praktyczne i pozorowanie akcji. Na zakończenie kursu każdy z Uczestników Projektu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.
VI. Wykonawca jest zobowiązany do zorganizowania warsztatów grupowych dla Uczestników Projektu w trakcie czterech spotkań, w dniach wolnych od pracy tj. w sobotę. Pierwsze spotkanie obejmować będzie warsztaty z doradcą zawodowym i prawnikiem. Drugie spotkanie obejmować będzie warsztaty z psychologiem i pedagogiem. Trzecie spotkanie obejmować będzie warsztaty z rehabilitantem i logopedą. Czwarte spotkanie obejmować będzie warsztaty z diabetologiem i pediatrą.
Wykonawca jest zobowiązany do zorganizowania warsztatów grupowych w miejscowości Breń (Gmina Olesno) w Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, z wykorzystaniem sal wykładowych mogących pomieścić wszystkich Uczestników Projektu, wyposażonych w odpowiedni sprzęt multimedialny (rzutnik, laptop), nagłośnienie.
Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia w trakcie warsztatów opieki i rozrywki dla małoletnich osób zależnych od Uczestników Projektu (nie więcej niż 20 osób). Osoby te powinny mieć zagwarantowaną opiekę, minimalnie trzech opiekunów. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia małoletnim osobom zależnym od Uczestników Projektu animatora zabaw, zorganizowania rozrywki w postaci malowania twarzy, balonów, konkursów z fantami, projekcje filmów, dmuchanych placów zabaw. Przynajmniej raz w trakcie czterech spotkań Wykonawca powinien zorganizować dla małoletnich osób zależnych od Uczestników Projektu spotkanie z dogoterapeutą i hipoterapię nie krócej niż 3 godziny. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj. dzienników grupowych warsztatów zawierających wymiar godzin i rodzaj przeprowadzonych zajęć.
VII. Wykonawca w razie konieczności zobowiązany będzie do sfinansowania kosztów opieki nad osobami zależnymi od Uczestników Projektu zarówno w trakcie indywidualnych spotkań ze specjalistami jaki i warsztatów grupowych.
VIII. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za wykonanie zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się uczestników na grupowe warsztaty, spotkania indywidualne, ćwiczenia;
b) przerwaniu grupowych warsztatów, indywidualnych spotkań, ćwiczeń lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności Uczestnika Projektu,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację umowy.
IX. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia realizacji zamówienia, następujących dokumentów:
a) kserokopii dziennika zajęć poświadczonej za zgodność z oryginałem;
b) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia zamówienia.
X. Wykonawca nie może pobierać od Uczestników Projektu jakichkolwiek środków pieniężnych.
W zakresie realizacji całego zadania objętego zamówieniem Wykonawca korzystał będzie z obsługi administracyjno - techniczno - biurowej zapewnianej przez Zamawiającego

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 170876

Data publikacji: 2013-04-29

Nazwa:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej

Ulica: ul. Berka Joselewicza 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska

Kod pocztowy: 33-200

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 14 642 44 15

Numer faxu: 14 642 44 15

Adres strony internetowej: www.pcprdt.pl

Regon: 85166548500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej cz. I.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej cz. I. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnikami projektu są osoby w wieku aktywności zawodowej i są to osoby zarówno bezrobotne, nieaktywne zawodowo jak i osoby zatrudnione w rolnictwie. Są to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, zamieszkujące na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Liczba Uczestników Projektu w roku 2013 - 33 osoby.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
1. Opracowania i dostarczenia do siedziby Zamawiającego 33 Indywidualnych Planów Działania (IPD) dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.2. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Indywidualne Plany Działania powinny zostać opracowane przez zespół składający się z psychologa i doradcy zawodowego.
IPD w części opracowanej przez psychologa powinien stanowić pomoc świadczoną uczestnikowi Projektu, w ramach procesu doradczego, ułatwiającego podejmowanie konkretnych przedsięwzięć w celu rozwiązania problemu lub zaplanowana aktywność w kierunku zmiany sytuacji społecznej, przy wykorzystaniu Instrumentów Aktywnej Integracji zgodnie z zasadami przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. W dokumencie tym powinny być zawarte cele jakie osiągnąć pragnie uczestnik Projektu i alternatywy, działania oraz terminy ich realizacji.
IPD w części opracowanej przez doradcę zawodowego stanowić ma pomoc świadczoną klientowi w ramach procesu doradczego, ułatwiającego podejmowanie konkretnych przedsięwzięć w celu rozwiązania problemu zawodowego, ma być zaplanowaną aktywnością uczestnika Projektu w kierunku zmiany umożliwiającej uzyskanie zatrudnienia. Etap tworzenia IPD obejmować ma proces doradczy, w wyniku którego nastąpi: identyfikacja oczekiwań uczestnika Projektu i wstępnych celów zawodowych, poznanie mocnych i słabych stron, wyznaczenie celów i podjęcie decyzji zawodowej przez uczestnika Projektu. Doradca zawodowy na rzecz uczestnika Projektu na świadczyć dworactwo personalne, poradnictwo zawodowe.
IPD sporządzone powinny zostać przez osoby przygotowane do rozwiązywania problemów klienta poprzez identyfikacje tych problemów i trudności, diagnozowanie potrzeb społecznych, a także ocenę doradczą i wspieranie w zakresie podejmowania przez niego konkretnych, realistycznych działań.
IPD powinny być oparte o wspólną pracę psychologa, doradcy zawodowego i klienta, udokumentowaną w formie pisemnej.
Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie 33 Indywidualnych Planów Działania dla 33 uczestników Projektu.
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie i dostarczenie do siedziby Zamawiającego Indywidualnych Planów Działania, w terminie 30 dni od dnia podpisania umowy.
Miejsce sporządzenia IPD - Powiat Dąbrowski.
2. Spotkania indywidualne z doradcą zawodowym w ilości 66 godzin. Warsztaty grupowe z doradcą zawodowym w ilości 3 godziny.
Założenia - poznanie oczekiwań Uczestników Projektu wobec przyszłej sytuacji zawodowej oraz możliwości i predyspozycji, a także wzbudzenie motywacji do pełnego uczestnictwa w projekcie. Podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności umożliwiających powrót do życia społecznego w tym na rynku pracy i aktywizacji zawodowej. Zajęcia z doradcą winny objąć między innymi umiejętności autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku, umiejętność przemawiania i wystąpień publicznych, umiejętność radzenia sobie ze stresem i pozytywnego wykorzystywania kryzysów, świadomość własnych zasobów i umiejętności.
3. Spotkania indywidualne z psychologiem w ilości 165 godzin. Warsztaty grupowe z psychologiem w ilości 3 godziny formie treningu kompetencji społecznych i wychowawczych.
Założenia - ogólna poprawa i wzmocnienie sprawności psychicznej uczestników projektu i ich podopiecznych. Spotkania z psychologiem winny obejmować w szczególności nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów interpersonalnych, likwidacji barier w komunikacji, interpersonalnej, doskonalenie komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, określenie norm i zasad współżycia w rodzinie i jej otoczeniu, umacnianie więzi i budowanie właściwych relacji w kontekście rodziny i jej otoczenia. Trening redukcji frustracji, planowanie własnego rozwoju w kontekście zachowania właściwej funkcji w rodzinie.
4. Spotkania indywidualne z pedagogiem w ilości 165 godzin. Warsztaty grupowe z pedagogiem w ilości 3 godziny.
Założenia - czuwanie i budowanie integracji pomiędzy rodzicami a dziećmi, wspieranie rodziców dzieci poprzez: kształtowanie prawidłowej postawy rodzicielskiej wobec własnego dziecka, udzielanie codziennych instruktaży dotyczących pracy z dzieckiem, udzielanie porad związanych z koniecznością skorzystania z dodatkowej pomocy innych specjalistów czy instytucji społecznych (i wskazywanie ich). Przywracanie powierzonym swej opiece jednostkom w taki czy inny sposób uszkodzonym lub niedostosowanym społecznie, normy możliwej do osiągnięcia przez wielokierunkowe oddziaływanie na ich zaburzone warunki bio - psycho - społeczne dla umożliwienia im znalezienia należnego im miejsca w społeczeństwie i w życiu osobistym.
5. Spotkania indywidualne z rehabilitantem w ilości 295 godzin w tym: z wykorzystaniem metody NDT Bobath w ilości 40 godzin, z wykorzystaniem metody Vojty w ilości 30 godzin, indywidualne ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie w ilości 60 godzin. Warsztaty grupowe z rehabilitantem w ilości 3 godzin.,
Założenia - ogólna poprawa i wzmocnienie sprawności fizycznej i psychoruchowej Uczestników Projektu i ich podopiecznych. Spotkania z rehabilitantem obejmują wczesną interwencję dzieci z opóźnieniem psychoruchowym i z uszkodzeniami układu nerwowego, a także usprawnianie podopiecznych systematycznie korzystających z pomocy, co pozwala osiągnąć im rytmiczną stabilizację. Wykonawca zapewni uczestnikom dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego do przeprowadzenia zajęć.
6. Spotkania indywidualne z logopedą w ilości 198 godzin. Warsztaty grupowe z logopedą w ilości 3 godziny.
Założenia - terapia zaburzeń artykulacyjnych i zaburzeń mowy różnego pochodzenia, wspieranie rozwoju mowy i porozumiewania się alternatywnego (dzieci niemówiące i słabomówiące), terapia mowy po całkowitej lub częściowej jej utracie, z elementami wczesnej interwencji terapeutycznej u dzieci w wieku poniemowlęcym, a także terapią pedagogiczną młodzieży oraz dzieci z tzw. grupy ryzyka dysleksji
7. Kurs Pierwszej Pomocy w ilości 5 godzin.
Założenia - przekazanie Uczestnikom Projektu podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy (w tym również reanimacji i resuscytacji) w oparciu o fachowy personel. Zadanie realizowane być powinno również w oparciu o zajęcia praktyczne za pomocą specjalistycznych fantomów i innego adekwatnego sprzętu. Zajęcia odbywać się winny na terenie Dąbrowy Tarnowskiej
8. Spotkania indywidualne z prawnikiem w ilości 66 godzin. Warsztaty grupowe z prawnikiem w ilości 3 godziny.
Założenia - udzielenie informacji o prawach i uprawnieniach służących przywracaniu samodzielności życiowej w tym powrót na rynek pracy. Prowadzenie spotkań z Uczestnikami Projektu m.in. z zakresu prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa karnego, prawa świadczeń rodzinnych pod kątem pomocy rodzinom wieloproblemowym.
9. Spotkania indywidualne z rehabilitantem z wykorzystaniem Metody Integracji Sensorycznej (SI) opartej na neurofizjologicznych podstawach klinicznej obserwacji i standaryzowanych testach w ilości 45 godzin.
Założenia: Pokazanie Uczestnikowi Projektu w jaki sposób dostarczać dziecku z orzeczoną niepełnosprawnością stymulacji przedsionkowej, proprioceptywnej oraz dotykowej, słuchowej, węchowej, wzrokowej, poprawiać poczucie równowagi i koordynacji oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki informacjom i rzetelnym poradom Uczestnik Projektu będzie miał możliwość usamodzielnienia osoby zależnej - dziecka a tym samym będzie miał możliwość zaktywizowania siebie społecznie i zawodowo.
10. Spotkania indywidualne z diabetologiem w ilości 10 godzin. Warsztaty grupowe z diabetologiem w ilości 3 godziny.
Założenia: Edukacja Uczestnika Projektu w pracy z osobą z cukrzycą w tym z orzeczoną niepełnosprawnością, określenie długoterminowych celów terapeutycznych oraz możliwości ich realizacji.
11. Zajęcia indywidualne z języka angielskiego dla osób w różnym wieku i różnymi umiejętnościami językowymi w ilości 150 godzin.
12. Warsztaty grupowe z pediatrą w ilości 3 godzin.
Założenia: Omówienie etapów rozwojowych dziecka, rozwój psychiczny dziecka i jego zaburzenia występujące w poszczególnych etapach rozwojowych, rozwój seksualny dziecka i i jego zaburzenia występujące w poszczególnych etapach rozwojowych, zaburzenia psychosomatyczne, diagnoza ADHD, diagnoza FAS, diagnoza PTSD
II. Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia IPD w miejscu zamieszkania Uczestnika Projektu, chyba że Uczestnik Projektu nie wyrazi na to zgody wtedy miejsce na spotkanie wyznacza Wykonawca. W tej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania ze specjalistą. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Indywidualne Plany Działania Wykonawca musi dostarczyć do siedziby Zamawiającego w terminie 7 dni od dnia zakończenia ich sporządzania.
III. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia spotkań indywidualnych z doradcą zawodowym, psychologiem, pedagogiem, logopedą, prawnikiem, diabetologiem, lektorem języka angielskiego w miejscu zamieszkania Uczestnika Projektu, chyba, że Uczestnik Projektu nie wyrazi na to zgody wtedy miejsce na spotkanie wyznacza Wykonawca. W tej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania ze specjalistą. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Ze spotkań indywidualnych z każdym specjalistą Wykonawca jest zobowiązany przedkładać Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca realizacji projektu, informację o podjętych w stosunku do poszczególnych Uczestników Projektu działaniach, zamierzonych i osiągniętych efektach, planach na kolejny miesiąc.
IV. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia spotkań indywidualnych z rehabilitantem i spotkań indywidualnych z rehabilitantem z wykorzystaniem metody Bobath, Vojta i Metody Integracji Sensorycznej w odpowiednio przystosowanym do tego centrum rehabilitacyjnym zarówno dla dzieci jak i dorosłych wyposażonym między innymi w pracownie fizykoterapii, hydroterapii, masażu leczniczego. Spotkania indywidualne z rehabilitantem odbywać się powinny na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska lub w odległości nie większej niż 90 km od miasta Dąbrowa Tarnowska. Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania z rehabilitantem. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Ze spotkań indywidualnych z rehabilitantem Wykonawca jest zobowiązany przedkładać Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca realizacji projektu, informację o podjętych w stosunku do poszczególnych Uczestników Projektu działaniach, zamierzonych i osiągniętych efektach, planach na kolejny miesiąc.
V. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia spotkań indywidualnych z rehabilitantem w wodzie na odpowiednio przystosowanej do tego krytej pływalni. Spotkania indywidualne z rehabilitantem odbywać się powinny na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska lub w odległości nie większej niż 30 km od miasta Dąbrowa Tarnowska. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania z rehabilitantem. Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów wejścia na teren krytej pływalni Uczestnika Projektu i jednej osoby od niego zależnej. Ze spotkań indywidualnych z rehabilitantem Wykonawca jest zobowiązany przedkładać Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca realizacji projektu, informację o podjętych w stosunku do poszczególnych Uczestników Projektu działaniach, zamierzonych i osiągniętych efektach, planach na kolejny miesiąc
VI. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia kursu pierwszej pomocy w odpowiednio przystosowanej do tego sali, mogącej swobodnie pomieścić wszystkich Uczestników Projektu, wyposażonej w odpowiedni sprzęt, znajdującej się na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska. Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu Uczestnikowi Projektu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce realizacji kursu pierwszej pomocy. Miejsce to Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Kurs pierwszej pomocy powinien być prowadzony przez lekarza specjalistę lub ratownika medycznego z wykorzystaniem fantomów. Rozpowszechnienie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród Uczestników Projektu nastąpić powinno poprzez ćwiczenia praktyczne i pozorowanie akcji. Na zakończenie kursu każdy z Uczestników Projektu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.
VI. Wykonawca jest zobowiązany do zorganizowania warsztatów grupowych dla Uczestników Projektu w trakcie czterech spotkań, w dniach wolnych od pracy tj. w sobotę. Pierwsze spotkanie obejmować będzie warsztaty z doradcą zawodowym i prawnikiem. Drugie spotkanie obejmować będzie warsztaty z psychologiem i pedagogiem. Trzecie spotkanie obejmować będzie warsztaty z rehabilitantem i logopedą. Czwarte spotkanie obejmować będzie warsztaty z diabetologiem i pediatrą.
Wykonawca jest zobowiązany do zorganizowania warsztatów grupowych w miejscowości Breń (Gmina Olesno) w Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, z wykorzystaniem sal wykładowych mogących pomieścić wszystkich Uczestników Projektu, wyposażonych w odpowiedni sprzęt multimedialny (rzutnik, laptop), nagłośnienie.
Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia w trakcie warsztatów opieki i rozrywki dla małoletnich osób zależnych od Uczestników Projektu (nie więcej niż 20 osób). Osoby te powinny mieć zagwarantowaną opiekę, minimalnie trzech opiekunów. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia małoletnim osobom zależnym od Uczestników Projektu animatora zabaw, zorganizowania rozrywki w postaci malowania twarzy, balonów, konkursów z fantami, projekcje filmów, dmuchanych placów zabaw. Przynajmniej raz w trakcie czterech spotkań Wykonawca powinien zorganizować dla małoletnich osób zależnych od Uczestników Projektu spotkanie z dogoterapeutą i hipoterapię nie krócej niż 3 godziny. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj. dzienników grupowych warsztatów zawierających wymiar godzin i rodzaj przeprowadzonych zajęć.
VII. Wykonawca w razie konieczności zobowiązany będzie do sfinansowania kosztów opieki nad osobami zależnymi od Uczestników Projektu zarówno w trakcie indywidualnych spotkań ze specjalistami jaki i warsztatów grupowych.
VIII. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za wykonanie zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się uczestników na grupowe warsztaty, spotkania indywidualne, ćwiczenia;
b) przerwaniu grupowych warsztatów, indywidualnych spotkań, ćwiczeń lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności Uczestnika Projektu,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację umowy.
IX. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia realizacji zamówienia, następujących dokumentów:
a) kserokopii dziennika zajęć poświadczonej za zgodność z oryginałem;
b) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia zamówienia.
X. Wykonawca nie może pobierać od Uczestników Projektu jakichkolwiek środków pieniężnych.
W zakresie realizacji całego zadania objętego zamówieniem Wykonawca korzystał będzie z obsługi administracyjno - techniczno - biurowej zapewnianej przez Zamawiającego

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Informacja na temat wadium: nie jest wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2, oraz zaświadczenia o wpisie wykonawcy do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia prowadzonego przez właściwego Marszałka województwa

Wiedza i doświadczenie:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Potencjał techniczny:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Sytuacja ekonomiczna:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zleceniodawca przewiduje możliwość dokonania zmian umowy w zakresie dotyczącym: 1) terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku zaistnienia okoliczności, na które strony nie miały wpływu, a które uniemożliwiają wykonanie przedmiotu umowy w ustalonym terminie, 2) sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy w przypadku zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a zmiana jest korzystna dla Zamawiającego i nie powoduje konieczności zwiększenia wynagrodzenia, Zmiany umowy wymagają dochowania formy pisemnej pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcprdt.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.

Data składania wniosków, ofert: 07/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
853123208 (Usługi doradztwa)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
851421007 (Usługi fizjoterapii)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
853125107 (Usługi rehabilitacji zawodowej)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805620001 (Usługi szkolenia w dziedzinie pierwszej pomocy)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
803400009 (Usługi edukacji specjalnej)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
791110005 (Usługi w zakresie doradztwa prawnego)

Podobne przetargi

123175 / 2010-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koszyce - Koszyce (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Realizacja zadania aktywna integracja dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszycach w ramach projektu systemowego Praca dla każdego

418054 / 2010-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Usługa w zakresie poradnictwa psychologicznego na rzecz Beneficjentów Ostatecznych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabierzowie w ramach projektu systemowego Ku samodzielności - praca systemowa z rodziną zagrożoną wykluczeniem społecznym współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

138395 / 2013-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Bochnia (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
przeprowadzenie wykładów, porad diagnostyczno-terapeutycznych i terapii psychologicznej w ramach realizowanego projektu pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim

175233 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Świadczenie usług psychologicznych obejmujących indywidualne poradnictwo psychologiczne i zajęcia specjalistyczne prowadzone w formie warsztatów grupowych na rzecz uczestników projektu systemowego Aktywność i integracja szansą na lepsze jutro realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

166040 / 2012-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Iwanowice - Iwanowice (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Organizacja i przeprowadzenie kursów i warsztatów dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwanowicach etap III w ramach projektu pt: Czas na zmiany. Program aktywizacji społeczno-zawodowej w Gminie Iwanowice

339050 / 2011-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Aktywna Integracja realizowana w ramach projektu systemowego pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej III

36554 / 2013-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Przeprowadzenie usługi poradnictwa zawodowego i psychologicznego dla 36 osób bezrobotnych. Nr postępowania: DOR-271-43/12

291536 / 2013-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
organizacja i przeprowadzenie poradnictw, doradztwa, kursów, szkoleń realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie w ramach projektu systemowego Stawiamy na aktywność. Działania aktywizujące klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki

167488 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Dobra Przyszłość - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej cz. I. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

518800 / 2012-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Przeprowadzenie usługi poradnictwa zawodowego i psychologicznego dla 36 osób bezrobotnych. Nr postępowania: DOR-271-43/12

294996 / 2012-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
świadczenie usługi psychologicznej pn. trening kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu W stronę samodzielności współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z organizacją wyjazdu wypoczynkowego

363554 / 2010-11-09 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
<br>Wykonywanie badań psychologicznych i wysokościowych dla 11-to osobowej grupy operatorów żurawi HDS wraz z uzyskaniem uprawnień UDT

270150 / 2013-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach - Ryglice (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Poradnictwo psychologiczne i zawodowe - Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym cz. I. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

330500 / 2010-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
świadczenie usługi psychologicznej - trening kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu W stronę samodzielności współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

235056 / 2011-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
świadczenie usług psychologicznych w ramach realizacji projektu W stronę samodzielności współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

128030 / 2010-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wadowice (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Usługi psychologiczne obejmujące spotkania indywidualne i grupowe beneficjentów ostatecznych projektu pn. Damy sobie radę, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 7.1.2

93972 / 2012-03-26 - Inny: Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji i przeprowadzeniu: Indywidualnych porad psychologicznych, Indywidualnych porad logopedycznych.