Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

47756 / 2009-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy (Marklowice)

Budowa Przedszkola Publicznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Marklowicach.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu.
Zaprojektowano przedszkole 8 oddziałowe, przeznaczone dla około 200 dzieci. W budynku zaprojektowano: 8 sal dydaktycznych pełne zaplecze kuchenne bez jadalni, salę wielofunkcyjną (przeznaczoną do zajęć ruchowych i występów artystycznych), pomieszczenia personelu pedagogicznego i medycznego, część administracyjną i techniczno - gospodarczą. Cały budynek dostosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Budynek podzielono na segmenty z uwzględnieniem konkretnych funkcji. Część z salami zabaw zaprojektowano jako centralną, dwukondygnacyjną z poddaszem nieużytkowym i dachem wielospadowym. Zaplecze kuchni zaprojektowano jako dwukondygnacyjne, zadaszone j.w. Na poddaszu, nad kuchnią, wydzielono kotłownię gazową. Część z salą wielofunkcyjną zaprojektowano jako częściowo dwukondygnacyjną, z dachem w kształcie łuku. Elementy te scalono łącznikami, stanowiącymi strefy wejściowe do budynku. W jednym z łączników zaprojektowano główne wejście oraz hall z szatnią. Bezpośrednio z hallu udostępniono pomieszczenia administracji przedszkola.

Projekt zagospodarowania przewiduje budowę miejsc postojowych wraz z drogą wewnętrzną, zjazdem i chodnikiem, placów zabaw, terenów zielonych oraz ogrodzenia.

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI:
Powierzchnia zabudowy = 1718,90m2
Powierzchnia całkowita = 3249,30m2
Kubatura = 12812,25m3
Powierzchnia użytkowa = 2360,85m2
Zagospodarowanie terenu = 8020,00m2

PROGRAM UŻYTKOWY
Sale zajęć
Każdą z sal wychowawczo - dydaktycznych wyposażono w kompleks sanitarno - magazynowy. Każda z sal posiada schowek porządkowy, magazyn leżaków i sprzętu oraz oddzielny węzeł sanitarny.
Sala zajęć ruchowych
Sala zajęć ruchowych przeznaczona jest do zabaw, rytmiki, gimnastyki oraz organizowania uroczystości z udziałem rodziców. Sala posiada bezpośredni dostęp do magazynu sprzętu.
Szatnia
Szatnie dla dzieci zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego, administracji i hallu.
Sanitariaty ogólnodostępne
Sanitariaty ogólnodostępne zaprojektowano na każdej kondygnacji. Dodatkowo na parterze zaprojektowano odpowiednio wyposażoną toaletę dla osób niepełnosprawnych. Od strony placu zabaw zaprojektowano sanitariaty ogólnodostępne i dla osób niepełnosprawnych z łatwym dostępem z terenu.
Pomieszczenia porządkowe, magazyny
Schowki porządkowe, służące do przechowywania środków czystości, wyposażono w zlewy. Magazyn sprzętu terenowego przewidziano bezpośrednio od strony placu zabaw.
Kuchnia - technologia
Kuchnia będzie prowadzić działalność w oparciu o surowce i półprodukty dostarczane z zewnątrz. Posiłki wydawane będą z kuchni, rozwożone na sale przy użyciu wózka kelnerskiego. Do transportu wózków zaprojektowano windę.
Wymagania architektoniczno-budowlane:
Wykończenie ścian i sufitów zaprojektowane z materiału gładkiego, nienasiąkliwego i niepalnego.
Podłogę zaprojektowano z materiałów gładkich, nienasiąkliwych, odpornych na ścieranie, antypoślizgowych, łatwych w utrzymaniu czystości.
Powierzchnie drzwi gładkie i zmywalne.

FORMA OBIEKTU
Budynek złożony z kilku prostopadłościanów o zróżnicowanej wielkości. Każdej z brył przyporządkowano konkretną funkcję. Nad łącznikami i salą wielofunkcyjną dach w kształcie łuku, nad zapleczem kuchennym i salami zajęć dach wielospadowy.
UKŁAD KONSTRUKCYJNY
Ze względu na długość budynku, wynoszącą ponad 80m, przewiduje się dylatację budynku w 2 przekrojach.
FUNDAMENTY
Zaprojektowano ławy oraz stopy żelbetowe. Poziom posadowienia fundamentów przyjęto jako -1,45m (ławy) i -1,60 (stopy).
ŚCIANY FUNDAMENTOWE
Zaprojektowano ściany z bloczków betonowych o gr. 25cm, wykończone tynkiem cementowym, izolacją powłokową przeciwwilgociową oraz izolację z płyt polistyrenowych twardych. Zewnętrzną powierzchnię izolacji należy zabezpieczyć geowłókniną.
ŚCIANY NOŚNE
Projektuje się ściany murowane z pustaków ceramicznych gr. 25cm, (np. Porotherm P+W na zaprawie ciepłochronnej), warstwowe w następujących układach:
Pustak ceramiczny gr. 25cm + styropian EPS70 gr. 12cm lub 6cm + tynk akrylowy,
Pustak ceramiczny gr. 25cm + termoizolacyjny system elewacyjny ISO-Klink-Pur,
Pustak ceramiczny gr. 25cm + płyta cementowo - wiórowa na stelażu systemowym z ociepleniem wełną mineralną (system Plank).
Ściany wewnętrzne nośne gr. 25cm wykonać z pustaków ceramicznych (np. Porotherm P+W).
ŚCIANY DZIAŁOWE
Ściany działowe gr. 12 i 6cm należy wykonać z cegły dziurawki na zaprawie cem. - wap. lub pełnej.
W sanitariach zaprojektowano kabiny systemowe z płyt HPL grubości 13mm.
SCHODY
Projektuje się trzy klatki schodowe, w tym dwie do pomieszczeń technicznych. Zaprojektowano balustrady ze stali nierdzewnej, satynowanej, o wys. 110cm, z wypełnieniem ze szkła bezpiecznego oraz balustrady stalowe systemowe, malowane proszkowo w kolorze czarnym.
STROPY
W komunikacji segmentu C oraz w pomieszczeniach przy klatce schodowej projektuje się stropy żelbetowe monolityczne, jednokierunkowo zbrojone. W segmencie D oraz w pozostałych pomieszczeniach segmentu C zaprojektowano stropy prefabrykowane, sprężone, Consolis, typu HC-320 oraz typu HC-200. Nad kuchnią (segment A) zaprojektowano stropy żelbetowe monolityczne krzyżowo zbrojone. Stropy oparto na wieńcach żelbetowych.
WIĘŹBA DACHOWA
W projekcie przewidziano dwa rodzaje dachu:
Nad zapleczem kuchennym i salami zabaw zaprojektowano dach wielospadowy o kącie nachylenia 15°.
Nad segmentem A i C konstrukcja dachu drewniana - płatwiowa, wykonana z drewna sosnowego lub świerkowego.
Przekrycie łączników i sali wielofunkcyjnej stanowią dźwigary drewniane pełne łukowe, jednoprzęsłowe. Elementy nośne drugorzędne stanowią samonośne elementy dachowe ISOBOX, które usztywniają ustrój.
Pokrycie dachu stanowi blacha cynkowo - tytanowa w kolorze Quartz-Zinc, oraz blachodachówka Spektrum w kolorze ceglastym, matowa.
Odprowadzenie wody - zewnętrzne. Orynnowanie dachu oraz obróbki blacharskie należy wykonać z blachy cynkowo - tytanowej w kolorze pokrycia.
KOMINY
Projektuje się trzy rodzaje kominów: murowane, systemowe ze stali stopowej oraz systemowe z kształtek betonowych.
STOLARKA OKIENNA
Projektuje się stolarkę aluminiową wewnętrzną i zewnętrzną nieotwieralną oraz z PVC nieotwieralną, rozwieralną i rozwieralno - uchylną. Projektuje się stolarkę o fakturze i w kolorze drewna. Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej tworzywem PCV w kolorze aluminium. Parapety wewnętrzne o gr. 28mm, z płyty wiórowej, laminowanej w kolorze stolarki.
STOLARKA DRZWIOWA
W projekcie przewiduje się zastosowanie stolarki drzwiowej zewnętrznej aluminiowej.
Drzwi i ścianki wewnętrzne aluminiowe w kolorze drewna oraz płycinowe. W dolnej części drzwi projektuje się cokół ze stali nierdzewnej szczotkowanej.
ŚWIETLIKI DACHOWE
Na korytarzu oraz w części kuchennej zaprojektowano doświetlenie w postaci systemowych świetlików rurowych o średnicy 58cm, np. maxisolar big. W dachu nad hallem głównym oraz salą wielofunkcyjną zaprojektowano świetliki kopułowe okrągłe, stałe, o dolnej średnicy 120cm.
ELEWACJE
Ściany należy ocieplić a następnie wykończyć :
wyprawą tynkarską akrylową, typu baranek,
płytą wiórowo - cementową typu cetris profil finish gr. 12mm, o fakturze drewna na stelażu systemowym,
płytką klinkierową w systemie Iso-Klink-Pur, typu R448.
W części okien należy zastosować barierki ochronne z kształtowników ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo.
POSADZKI
W pomieszczeniach zastosowano następujące rodzaje posadzki:
parkiet drewniany (posadzka sportowa);
płytki gresowe;
płytki ceramiczne;
wykładzina zmywalna, np. Tarkett Emitent Safe T;
płytki winylowe drewnopodobne, Tarkett typ I.D. Premier;
wykładzina flokowana, tekstylna, np. Flotex;
SUFITY
W budynku zastosowano:
Sufity wykończone gładzią gipsową i malowane farbą akrylową.
Sufity podwieszane z płyt GKB, GKBI gr. 12,5mm i GKF gr. 15mm, na ruszcie systemowym, stalowym, ocynkowanym, wykończone gładzią i malowane farbą akrylową.
Niepalne płyty dekoracyjne z wełny drzewnej wiązanej magnetyzmem np. Heradesign fine/A2.
Panele z siatki aluminiowej typu Luxalon, Hunter Douglas, typ LS12.
Sufit drewniany - system listwowy otwarty (7,0 - listwa drewniana +1,9cm - szczelina), sufit z drewna Ayous.
Sufit drewniany - system typu grid (1,5 - listwa drewniana na sztorc + 4,5cm - szczelina), sufit z drewna Ayous.
ŚCIANY WEWNĘTRZNE
Pomieszczenia zaplecza kuchennego i kuchni
Wszystkie ściany pomieszczeń zaplecza kuchennego należy pokryć materiałem zmywalnym do wysokości 2m. Ściany powyżej powierzchni zmywalnych po wykończeniu gładzią należy pomalować farba akrylową. Na ścianach należy zastosować homogeniczne okładziny ścienne do stosowania w pomieszczeniach higienicznych np. Wallgard Tarkett.
Sala wielofunkcyjna
W przypadku sali wielofunkcyjnej ścianę wewnętrzną wykończono niepalnymi płytami dekoracyjnymi z wełny drzewnej wiązanymi magnetyzmem np. Heradesign fine/A2.
ŚLUSARKA
Balustrady schodowe
Na klatce schodowej głównej zaprojektowano balustrady stalowo - szklane ze stali nierdzewnej, satynowanej. Pochwyt balustrady drewniany. Balustrady na klatkach technicznych zaprojektowano jako typowe ze stali malowanej na kolor czarny, pochwyt stalowy.
Barierki zabezpieczające
Zaprojektowano wewnętrzne i zewnętrzne zabezpieczenie okien w postaci barierek stalowych z zamkniętych profili ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo.
Daszki szklane
Nad wejściami zaprojektowano daszki stalowo - szklanej. Zastosowano szkło przezroczyste, bezpieczne gr. 10mm, stal nierdzewną satynowaną.
WYPOSAŻENIE WNĘTRZ, KOLORYSTYKA
Projekt obejmuje wyłącznie wyposażenie kuchni. Należy zastosować meble o odpowiednich parametrach, posiadające certyfikaty dopuszczone do stosowania w budownictwie.
SANITARIATY:
W sanitariatach zaprojektowano lustra o krawędziach szlifowanych, prostokątne, klejone do ściany, w sanitariatach dla niepełnosprawnych zastosować przy wc dwie poręcze ścienne o dł. 85cm, łukowe, uchylne, wyposażone w uchwyt na papier toaletowy.
We wszystkich łazienkach zaprojektowano:
dozowniki na papier toaletowy;
dozowniki na mydło;
dozowniki na ręczniki papierowe

Wykaz branż :
sieć wod-kan wraz z przyłączami
sieć kanalizacji deszczowej wraz z przyłączem
instalacja wewnętrzna wod-kan
instalacja p.poż.
instalacja wentylacji i klimatyzacji
instalacja gazowa wewnętrzna
instalacja c.o.
instalacja solarna oraz pompy ciepła dla potrzeb c.o. i c.w.u.
technologia kotłowni gazowej
przyłącze elektroenergetyczne
oświetlenie zewnętrzne terenu
instalacja oświetlenia i gniazd wtykowych
instalacja piorunochronna
instalacja sygnalizacji pożaru
instalacje niskoprądowe (teletechniczna, sieć komputerowa, nagłośnienie, system antywłamaniowy i telewizji dozorowej oraz kontroli dostępu)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 47756

Data publikacji: 2009-03-03

Nazwa: Urząd Gminy

Ulica: ul. Wyzwolenia 71

Numer domu: 71

Miejscowość: Marklowice

Kod pocztowy: 44-321

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 44-321

Numer faxu: 032 4550020

Adres strony internetowej: www.marklowice.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa Przedszkola Publicznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Marklowicach.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu.
Zaprojektowano przedszkole 8 oddziałowe, przeznaczone dla około 200 dzieci. W budynku zaprojektowano: 8 sal dydaktycznych pełne zaplecze kuchenne bez jadalni, salę wielofunkcyjną (przeznaczoną do zajęć ruchowych i występów artystycznych), pomieszczenia personelu pedagogicznego i medycznego, część administracyjną i techniczno - gospodarczą. Cały budynek dostosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Budynek podzielono na segmenty z uwzględnieniem konkretnych funkcji. Część z salami zabaw zaprojektowano jako centralną, dwukondygnacyjną z poddaszem nieużytkowym i dachem wielospadowym. Zaplecze kuchni zaprojektowano jako dwukondygnacyjne, zadaszone j.w. Na poddaszu, nad kuchnią, wydzielono kotłownię gazową. Część z salą wielofunkcyjną zaprojektowano jako częściowo dwukondygnacyjną, z dachem w kształcie łuku. Elementy te scalono łącznikami, stanowiącymi strefy wejściowe do budynku. W jednym z łączników zaprojektowano główne wejście oraz hall z szatnią. Bezpośrednio z hallu udostępniono pomieszczenia administracji przedszkola.

Projekt zagospodarowania przewiduje budowę miejsc postojowych wraz z drogą wewnętrzną, zjazdem i chodnikiem, placów zabaw, terenów zielonych oraz ogrodzenia.

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI:
Powierzchnia zabudowy = 1718,90m2
Powierzchnia całkowita = 3249,30m2
Kubatura = 12812,25m3
Powierzchnia użytkowa = 2360,85m2
Zagospodarowanie terenu = 8020,00m2

PROGRAM UŻYTKOWY
Sale zajęć
Każdą z sal wychowawczo - dydaktycznych wyposażono w kompleks sanitarno - magazynowy. Każda z sal posiada schowek porządkowy, magazyn leżaków i sprzętu oraz oddzielny węzeł sanitarny.
Sala zajęć ruchowych
Sala zajęć ruchowych przeznaczona jest do zabaw, rytmiki, gimnastyki oraz organizowania uroczystości z udziałem rodziców. Sala posiada bezpośredni dostęp do magazynu sprzętu.
Szatnia
Szatnie dla dzieci zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego, administracji i hallu.
Sanitariaty ogólnodostępne
Sanitariaty ogólnodostępne zaprojektowano na każdej kondygnacji. Dodatkowo na parterze zaprojektowano odpowiednio wyposażoną toaletę dla osób niepełnosprawnych. Od strony placu zabaw zaprojektowano sanitariaty ogólnodostępne i dla osób niepełnosprawnych z łatwym dostępem z terenu.
Pomieszczenia porządkowe, magazyny
Schowki porządkowe, służące do przechowywania środków czystości, wyposażono w zlewy. Magazyn sprzętu terenowego przewidziano bezpośrednio od strony placu zabaw.
Kuchnia - technologia
Kuchnia będzie prowadzić działalność w oparciu o surowce i półprodukty dostarczane z zewnątrz. Posiłki wydawane będą z kuchni, rozwożone na sale przy użyciu wózka kelnerskiego. Do transportu wózków zaprojektowano windę.
Wymagania architektoniczno-budowlane:
Wykończenie ścian i sufitów zaprojektowane z materiału gładkiego, nienasiąkliwego i niepalnego.
Podłogę zaprojektowano z materiałów gładkich, nienasiąkliwych, odpornych na ścieranie, antypoślizgowych, łatwych w utrzymaniu czystości.
Powierzchnie drzwi gładkie i zmywalne.

FORMA OBIEKTU
Budynek złożony z kilku prostopadłościanów o zróżnicowanej wielkości. Każdej z brył przyporządkowano konkretną funkcję. Nad łącznikami i salą wielofunkcyjną dach w kształcie łuku, nad zapleczem kuchennym i salami zajęć dach wielospadowy.
UKŁAD KONSTRUKCYJNY
Ze względu na długość budynku, wynoszącą ponad 80m, przewiduje się dylatację budynku w 2 przekrojach.
FUNDAMENTY
Zaprojektowano ławy oraz stopy żelbetowe. Poziom posadowienia fundamentów przyjęto jako -1,45m (ławy) i -1,60 (stopy).
ŚCIANY FUNDAMENTOWE
Zaprojektowano ściany z bloczków betonowych o gr. 25cm, wykończone tynkiem cementowym, izolacją powłokową przeciwwilgociową oraz izolację z płyt polistyrenowych twardych. Zewnętrzną powierzchnię izolacji należy zabezpieczyć geowłókniną.
ŚCIANY NOŚNE
Projektuje się ściany murowane z pustaków ceramicznych gr. 25cm, (np. Porotherm P+W na zaprawie ciepłochronnej), warstwowe w następujących układach:
Pustak ceramiczny gr. 25cm + styropian EPS70 gr. 12cm lub 6cm + tynk akrylowy,
Pustak ceramiczny gr. 25cm + termoizolacyjny system elewacyjny ISO-Klink-Pur,
Pustak ceramiczny gr. 25cm + płyta cementowo - wiórowa na stelażu systemowym z ociepleniem wełną mineralną (system Plank).
Ściany wewnętrzne nośne gr. 25cm wykonać z pustaków ceramicznych (np. Porotherm P+W).
ŚCIANY DZIAŁOWE
Ściany działowe gr. 12 i 6cm należy wykonać z cegły dziurawki na zaprawie cem. - wap. lub pełnej.
W sanitariach zaprojektowano kabiny systemowe z płyt HPL grubości 13mm.
SCHODY
Projektuje się trzy klatki schodowe, w tym dwie do pomieszczeń technicznych. Zaprojektowano balustrady ze stali nierdzewnej, satynowanej, o wys. 110cm, z wypełnieniem ze szkła bezpiecznego oraz balustrady stalowe systemowe, malowane proszkowo w kolorze czarnym.
STROPY
W komunikacji segmentu C oraz w pomieszczeniach przy klatce schodowej projektuje się stropy żelbetowe monolityczne, jednokierunkowo zbrojone. W segmencie D oraz w pozostałych pomieszczeniach segmentu C zaprojektowano stropy prefabrykowane, sprężone, Consolis, typu HC-320 oraz typu HC-200. Nad kuchnią (segment A) zaprojektowano stropy żelbetowe monolityczne krzyżowo zbrojone. Stropy oparto na wieńcach żelbetowych.
WIĘŹBA DACHOWA
W projekcie przewidziano dwa rodzaje dachu:
Nad zapleczem kuchennym i salami zabaw zaprojektowano dach wielospadowy o kącie nachylenia 15°.
Nad segmentem A i C konstrukcja dachu drewniana - płatwiowa, wykonana z drewna sosnowego lub świerkowego.
Przekrycie łączników i sali wielofunkcyjnej stanowią dźwigary drewniane pełne łukowe, jednoprzęsłowe. Elementy nośne drugorzędne stanowią samonośne elementy dachowe ISOBOX, które usztywniają ustrój.
Pokrycie dachu stanowi blacha cynkowo - tytanowa w kolorze Quartz-Zinc, oraz blachodachówka Spektrum w kolorze ceglastym, matowa.
Odprowadzenie wody - zewnętrzne. Orynnowanie dachu oraz obróbki blacharskie należy wykonać z blachy cynkowo - tytanowej w kolorze pokrycia.
KOMINY
Projektuje się trzy rodzaje kominów: murowane, systemowe ze stali stopowej oraz systemowe z kształtek betonowych.
STOLARKA OKIENNA
Projektuje się stolarkę aluminiową wewnętrzną i zewnętrzną nieotwieralną oraz z PVC nieotwieralną, rozwieralną i rozwieralno - uchylną. Projektuje się stolarkę o fakturze i w kolorze drewna. Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej tworzywem PCV w kolorze aluminium. Parapety wewnętrzne o gr. 28mm, z płyty wiórowej, laminowanej w kolorze stolarki.
STOLARKA DRZWIOWA
W projekcie przewiduje się zastosowanie stolarki drzwiowej zewnętrznej aluminiowej.
Drzwi i ścianki wewnętrzne aluminiowe w kolorze drewna oraz płycinowe. W dolnej części drzwi projektuje się cokół ze stali nierdzewnej szczotkowanej.
ŚWIETLIKI DACHOWE
Na korytarzu oraz w części kuchennej zaprojektowano doświetlenie w postaci systemowych świetlików rurowych o średnicy 58cm, np. maxisolar big. W dachu nad hallem głównym oraz salą wielofunkcyjną zaprojektowano świetliki kopułowe okrągłe, stałe, o dolnej średnicy 120cm.
ELEWACJE
Ściany należy ocieplić a następnie wykończyć :
wyprawą tynkarską akrylową, typu baranek,
płytą wiórowo - cementową typu cetris profil finish gr. 12mm, o fakturze drewna na stelażu systemowym,
płytką klinkierową w systemie Iso-Klink-Pur, typu R448.
W części okien należy zastosować barierki ochronne z kształtowników ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo.
POSADZKI
W pomieszczeniach zastosowano następujące rodzaje posadzki:
parkiet drewniany (posadzka sportowa);
płytki gresowe;
płytki ceramiczne;
wykładzina zmywalna, np. Tarkett Emitent Safe T;
płytki winylowe drewnopodobne, Tarkett typ I.D. Premier;
wykładzina flokowana, tekstylna, np. Flotex;
SUFITY
W budynku zastosowano:
Sufity wykończone gładzią gipsową i malowane farbą akrylową.
Sufity podwieszane z płyt GKB, GKBI gr. 12,5mm i GKF gr. 15mm, na ruszcie systemowym, stalowym, ocynkowanym, wykończone gładzią i malowane farbą akrylową.
Niepalne płyty dekoracyjne z wełny drzewnej wiązanej magnetyzmem np. Heradesign fine/A2.
Panele z siatki aluminiowej typu Luxalon, Hunter Douglas, typ LS12.
Sufit drewniany - system listwowy otwarty (7,0 - listwa drewniana +1,9cm - szczelina), sufit z drewna Ayous.
Sufit drewniany - system typu grid (1,5 - listwa drewniana na sztorc + 4,5cm - szczelina), sufit z drewna Ayous.
ŚCIANY WEWNĘTRZNE
Pomieszczenia zaplecza kuchennego i kuchni
Wszystkie ściany pomieszczeń zaplecza kuchennego należy pokryć materiałem zmywalnym do wysokości 2m. Ściany powyżej powierzchni zmywalnych po wykończeniu gładzią należy pomalować farba akrylową. Na ścianach należy zastosować homogeniczne okładziny ścienne do stosowania w pomieszczeniach higienicznych np. Wallgard Tarkett.
Sala wielofunkcyjna
W przypadku sali wielofunkcyjnej ścianę wewnętrzną wykończono niepalnymi płytami dekoracyjnymi z wełny drzewnej wiązanymi magnetyzmem np. Heradesign fine/A2.
ŚLUSARKA
Balustrady schodowe
Na klatce schodowej głównej zaprojektowano balustrady stalowo - szklane ze stali nierdzewnej, satynowanej. Pochwyt balustrady drewniany. Balustrady na klatkach technicznych zaprojektowano jako typowe ze stali malowanej na kolor czarny, pochwyt stalowy.
Barierki zabezpieczające
Zaprojektowano wewnętrzne i zewnętrzne zabezpieczenie okien w postaci barierek stalowych z zamkniętych profili ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo.
Daszki szklane
Nad wejściami zaprojektowano daszki stalowo - szklanej. Zastosowano szkło przezroczyste, bezpieczne gr. 10mm, stal nierdzewną satynowaną.
WYPOSAŻENIE WNĘTRZ, KOLORYSTYKA
Projekt obejmuje wyłącznie wyposażenie kuchni. Należy zastosować meble o odpowiednich parametrach, posiadające certyfikaty dopuszczone do stosowania w budownictwie.
SANITARIATY:
W sanitariatach zaprojektowano lustra o krawędziach szlifowanych, prostokątne, klejone do ściany, w sanitariatach dla niepełnosprawnych zastosować przy wc dwie poręcze ścienne o dł. 85cm, łukowe, uchylne, wyposażone w uchwyt na papier toaletowy.
We wszystkich łazienkach zaprojektowano:
dozowniki na papier toaletowy;
dozowniki na mydło;
dozowniki na ręczniki papierowe

Wykaz branż :
sieć wod-kan wraz z przyłączami
sieć kanalizacji deszczowej wraz z przyłączem
instalacja wewnętrzna wod-kan
instalacja p.poż.
instalacja wentylacji i klimatyzacji
instalacja gazowa wewnętrzna
instalacja c.o.
instalacja solarna oraz pompy ciepła dla potrzeb c.o. i c.w.u.
technologia kotłowni gazowej
przyłącze elektroenergetyczne
oświetlenie zewnętrzne terenu
instalacja oświetlenia i gniazd wtykowych
instalacja piorunochronna
instalacja sygnalizacji pożaru
instalacje niskoprądowe (teletechniczna, sieć komputerowa, nagłośnienie, system antywłamaniowy i telewizji dozorowej oraz kontroli dostępu)

Kody CPV:
452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres w miesiącach: 15

Informacja na temat wadium:
Każda oferta składana przez zaproszonego Wykonawcę będzie musiała być zabezpieczona wadium w wysokości 100.000,00 zł.

opis_war:
O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy spełniający warunki: 1)średni roczny obrót za ostatnie 2 lata obrotowe min.5 mln PLN-znaczenie 30%;ocena-za min.1pkt za każde pełne 500 000 PLN śr. obrotów ponad min 1pkt,maks.-10pkt, 2)zrealizowali w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego min. 2 zamówienia o charakterze i złożoności porównywalnej z tym zamówieniem,tj. budowa budynków wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu o wartości min. 2 000 000 PLN dla każdego zamówienia-znaczenie 40%;ocena-za min.-2 pkt za każde zrealizowane (zakończone) zamówienie ponad min-2 pkt, maks. 10 pkt, 3)dysponują personelem,w tym: - kierownikiem budowy-wykształcenie min. średnie, uprawnienia budowlane, przynależność izby samorządu zawodowego,min 5-letnie doświadczenie zawodowe -kierownikiem robót branży sanitarnej, elektrycznej i drogowej-wymagania j.w., 4) posiadają wolne środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości min. 1 mln PLN-znaczenie-30%; ocena-za min.1 pkt.,za każde pełne 250 000 PLN ponad min.-1pkt;maks.10 pkt, 5) min. 50% zamówienia zostanie wykonane siłami 6) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy PZP

inf_osw:
Wszystkie wymienione w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 19.05.2006 r. (Dz. U. Nr 87, poz. 606 z późn. zmianami) w § 1 ust.1 pkt. 2,3,4,5. ust 2 pkt 1,5,5a,6 ust. 3 pkt. 2 t.j.
1.Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
2.Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
3.Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
4.Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
5.Wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie;
6.Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności;
7.Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w w/w wykazie wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował;
8.Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
9.Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (z tego dokumentu musi wynikać, że wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 1 mln zł.);
oraz 1) oświadczenie wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy PZP, 2) informacja finansowa potwierdzona bilansem i rachunkiem zysków i strat za ostatnie 2 lata obrotowe (z tego dokumentu musi wynikać, że średni roczny obrót za ostatnie dwa lata obrotowe był nie mniejszy niż 5 mln zł.).
W przypadku, gdy wniosek składa konsorcjum należy złożyć umowę regulującą współpracę podmiotów występujących wspólnie.

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 6

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Nie dotyczy.

Data składania wniosków, ofert: 18/03/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
URZĄD GMINY MARKLOWICE - 44-321 Marklowice ul. Wyzwolenia 71 pok. 302.

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

234706 / 2014-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bojszowy - Bojszowy (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Budowę budynku gminnego przedszkola i żłobka oraz rozbiórkę istniejącego budynku przedszkola w Bojszowach przy ul. Gaikowej

64991 / 2012-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Porąbka - Porąbka (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
BUDOWA PRZEDSZKOLA NA DZIAŁKACH NR 463/4 I 4631 W KOBIERNICACH UL. ŻYWIECKA - ETAP II STAN SUROWY ZAMKNIĘTY

62088 / 2010-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Goleszów - Goleszów (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Malowanie elewacji i dachu budynku Przedszkola w Goleszowie w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja i wyposażenie budynku Przedszkola w Goleszowie przy ul. Grabowej 35

246436 / 2012-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Strumieniu - Strumień (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Wykonanie robót budowlanych związanych ze zmianą sposobu użytkowania sal lekcyjnych na funkcje punktu przedszkolnego w Zespole Szkół w Pruchnej

119378 / 2009-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Remont pomieszczeń zaplecza bloku żywieniowego i szatni w budynku Przedszkola nr 54 przy ul. Wodnej 3 w Bielsku-Białej

242753 / 2010-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Mikołów - Mikołów (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Wykonanie robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych i elektrycznych na terenie Przedszkola nr 3 przy ul. Konstytucji 3 Maja 38 w Mikołowie

112958 / 2013-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Wolanów (mazowieckie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Urząd Gminy Wolanów, ul. Radomska 20,26-625Wolanów, woj.mazowieckie, 048 6186015, fax 048 6187941

169375 / 2010-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Wykonanie robót polegajacych na przystosowaniu części pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej nr 40 przy Al. Jana Pawła II nr 95 w Częstochowie na potrzeby przenoszonego Przedszkola nr 2.

95794 / 2016-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łaziska Górne - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Adaptacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Wyrskiej 4 w Łaziskach Górnych na przedszkole i na pomieszczenia do obsługi żłobka