Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

9668 / 2015-01-14 - / Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach sp. z o.o. (Łomianki)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-12-29 pod pozycją 420916. Zobacz ogłoszenie 420916 / 2014-12-29 - Inny: ZAMAWIAJÄ„CY SEKTOROWY.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 9668

Data publikacji: 2015-01-14

Nazwa:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach sp. z o.o.

Ulica: ul. Rolnicza 244

Numer domu: 244

Miejscowość: Łomianki

Kod pocztowy: 05-092

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 7513504

Numer faxu: 22 7517035

Regon: 14011174500000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 420916

Data wydania biuletynu: 2014-12-29

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: III.3.4.

Przed wprowadzeniem zmainy:
Osoby zdolne do wykonania zamówienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Wykonawca, musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. musi wskazać następujące osoby:
7.1.3.1. Kierownik Budowy musi posiadać co najmniej 5 lata doświadczenia (licząc do dnia składania ofert) pełniąc funkcję kierownika budowy z zakresu budowy sieci kanalizacji sanitarnej i-lub sieci wodociągowej oraz musi posiadać uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych uprawniające do kierowania robotami budowlanymi wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (lub uprawnienia w zakresie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych wydane na podstawie wcześniej obwiązujących przepisów, wystarczające do realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie pełnienia funkcji Kierownika Budowy) jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. - Liczba osób 1.

Po wprowadzeniu zmiany:
Osoby zdolne do wykonania zamówienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Wykonawca, musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. musi wskazać następujące osoby:
7.1.3.1. Kierownik Budowy - musi posiadać co najmniej 5 lata doświadczenia (licząc do dnia składania ofert) pełniąc funkcję kierownika budowy lub kierownika robót z zakresu budowy i - lub przebudowy i-lub rozbudowy stacji uzdatniania wody lub pełniąc funkcję kierownika budowy w zakresie budowy sieci kanalizacji sanitarnej i-lub sieci wodociągowej oraz musi posiadać uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych uprawniające do kierowania robotami budowlanymi wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (lub uprawnienia w zakresie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych wydane na podstawie wcześniej obwiązujących przepisów, wystarczające do realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie pełnienia funkcji Kierownika Budowy) jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. - Liczba osób 1.

Miejsce składania: II.1.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:

Etap I kończy się uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. ( Dz. U. z 2007r., Nr 61, poz. 417) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Etap II kończy się uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Po wprowadzeniu zmiany:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Etap I kończy wykonaniem wszystkich robót budowlanych przewidzianych dla etapu I i uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. ( Dz. U. z 2007r., Nr 61, poz. 417) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Po uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody zostanie podpisany protokół odbioru robót budowlach. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.07.2015r.

Etap II kończy się uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Po uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie zostanie podpisany protokół końcowy bez wad i usterek. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.10.2015r.

Miejsce składania: IV.4.16

dodac:
Informacje dodatkowe:
W związku z otrzymanymi pytaniami dotyczącymi postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane o wartości powyżej 5 186 000 euro na Przebudowę i rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody mieszczącej się w Łomiankach przy ul. Fabrycznej 22, sygnatura sprawy: JRP/ZWIK/ZP/PN-B/19/70/12/2014, zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013, poz. 907 ze zmianami) Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o., jako Zamawiający, wyjaśnia:

TREŚĆ PYTAŃ I ODPOWIEDZI:

PYTANIE NR 1:
Czy zamawiający dysponuje dokładniejszymi materiałami dotyczącymi automatyki stacji uzdatniania wody, gdyż dostępna dokumentacja nie pozwala na rzetelną wycenę i wykonanie?

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 1:
Zamawiający wyjaśnia, iż zgodnie z prośba Wykonawcy, na stronie internetowej Zamawiającego, gdzie dostępna jest dokumentacja związana z przedmiotowym postępowaniem zostaną udostępnione dodatkowe materiały dotyczące automatyki stacji uzdatniania wody jako uzupełnienie dokumentacji projektowej TOMU V. (poz. 11).

PYTANIE NR 2:
Prosimy o podanie 2 przykładowych producentów układu aeracji, który został zaprojektowany, gdyż po dokładnym zapoznaniu się z dokumentacją jest to rozwiązanie na tyle nietypowe, iż kluczowi producenci układów filtracji oraz aeracji na rynku Polskim nie są wiedzą jak dokładniej wyglądać ma urządzenie które dobrał projektant.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 2:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 30 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013r. ,poz. 907 ze zmianami) Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych () oraz zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy pzp Zamawiający opisując przedmiot zamówienia nie może wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W nawiązaniu do powyższego Zamawiający posiada wiedzę, iż urządzenia napowietrzające zastosowane w projekcie SUW w Łomiankach mogą uchodzić w ocenie Wykonawcy za nietypowe, ale też nie są to urządzenia, z dostawą czy wykonaniem których na zlecenie Wykonawcy, miałby on problem.

PYTANIE NR 3:
W związku z postanowieniem paragrafu 4 ust. 2 Wzoru Umowy, gdzie na Wykonawcę nałożono odpowiedzialność za szkody wynikłe na terenie budowy, a tym samym na terenie funkcjonującego obiektu SUW prosimy o informację czy Zamawiający posiada aktualną polisę OC, która pokrywa szkody na terenie budowy wyrządzone przez pracowników Zamawiającego przebywających na terenie czynnej SUW?

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 3:
Zamawiający wyjaśnia, iż posiada aktualną polisę OC, która pokrywa szkody na terenie budowy wyrządzone przez pracowników Zamawiającego przebywających na terenie czynnej SUW, natomiast nie pokrywa ona szkód wyrządzonych przez pracowników Wykonawcy przebywających na terenie czynnej SUW. W związku z powyższym, na Wykonawcę nałożono odpowiedzialność za szkody wynikłe na terenie budowy z winy pracowników Wykonawcy. Dlategoteż, wykonawca jest zobligowany do posiadania opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Suma gwarancyjna polisy nie może być mniejsza niż 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych ).

PYTANIE NR 4:
W paragrafie 11 ust. 4 Wzoru Umowy określono, że Etap I robót budowlanych zakończony jest podpisanym protokółem odbioru robót budowlanych, natomiast zgodnie z paragrafem 3 ust. 2 Etap I kończy się uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody. Proszę o sprecyzowanie które z postanowień jest obowiązujące lub ujednolicenie tych postanowień.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 4
Zamawiający wyjaśnia jn. :

ETAP I - od dnia podpisania umowy do dnia 31 lipca 2015r.
Etap I kończy się wykonaniem wszystkich robót budowlanych przewidzianych dla etapu I i uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. ( Dz. U. z 2007r., Nr 61, poz. 417) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Po uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody zostanie podpisany protokół odbioru robót budowlach. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.07.2015r.

ETAP II - do dnia 31 października 2015r.
Etap II kończy się uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie zostanie podpisany protokół końcowy bez wad i usterek. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.10.2015r.

W związku powyższym, Zamawiający dokonał modyfikacji treści SIWZ w przedmiotowym zakresie. SIWZ po modyfikacji (tekst jednolity) jest dostępny na stronie interentowej Zamawiającego, na której udostępniona jest dokumentacja dotycząca przedmiotowego postępowania.

PYTANIE NR 5:
W paragrafie 11 ust. 2 Wzoru Umowy Zamawiający zastrzegł, że w przypadku nie wykonana elementów robot w danym terminie zamawiający wezwie do wykonania elementów, które nie zostały terminowo wykonane - wskazując termin wykonania. Na jakiej podstawie zamawiający będzie określał termin który wskaże do wykonania robót? Czy będzie to termin ustalony na podstawie KNR? Czy Zamawiający będzie brał od uwagę panujące warunki atmosferyczne i inne czynniki? Czy zamawiający posiada fachową wiedze na temat prowadzenia robót budowlanych?

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 5:
Zamawiający wyjaśnia, iż w sytuacji opisanej w paragrafie 11 ust. 2 wzoru umowy, jeżeli taka zaistnieje, a wykonawca nie będzie przestrzegał zakresu robót zgodnie z terminami wskazanymi w harmonogramie rzeczowo-finansowym - Zamawiający wezwie Wykonawcę do wykonania tych elementów, które nie zostały terminowo wykonane - wskazując termin wykonania. Termin zamawiający wskaże wg własnego uznania i posiadanej wiedzy technicznej przy budowie (przebudowie, rozbudowie) tego typu obiektów, realny do wykonania odpowiedniego zakresu robót. Jednakże Wykonawca musi liczyć się z naliczaniem, kar umownych za przekroczenie terminów poszczególnych etapów robót.

PYTANIE NR 6:
W paragrafie 15 ust. 2 Wzoru Umowy określono procedurę odbioru robót budowlanych. Czy Zamawiający przewiduje analogiczną procedurę do odbiorów robót ulegających zakryciu lub zanikających (zgodnie z regulacją paragrafu 10 ust.2)? W przypadku, gdy te odbiory będą odbywać się na podstawie innych procedur - prosimy o ich podanie.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 6:
Zamawiający informuje, iż odbiory robót ulegających zakryciu lub zanikających będą odbywały się na takich samych zasadach jak odbiory robót budowlanych. Wykonawca musi mieć na uwadze, by o terminie odbioru robót ulegających zakryciu oraz o terminie odbioru robót zanikających poinformować przedstawiciela Zamawiającego.

PYTANIE NR 7:
W paragrafie 16 ust, 2 Wzoru: Umowy określono, że w czasie realizacji robót wymagane jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania SUW. Prosimy o informację w jaki sposób rozdzielany będzie koszt mediów związany z budową od kosztu mediów wynikającego z pracy SUW?

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 7:
Zamawiający wyjaśnia, iż koszt mediów związany z budową oraz koszt mediów wynikający z pracy SUW będzie rozliczany na podstawie wskazań odrębnego opomiarowania. Organizacja zaplecza budowy , w tym zorganizowanie mediów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienie tj,. przebudowy i rozbudowy SUW leżą po stronie Wykonawcy. Koszty związane z instalacją tymczasowego opomiarowania dla każdego z mediów leżą po stronie Wykonawcy i powinny zostać uwzględnione w cenie oferty.

PYTANIE NR 8:
Prosimy o wyjaśnienie, co Zamawiający rozumie przez sformułowanie zawarte w paragrafie 18 ust. 2 lit. C Wzoru Umowy - spowodowanie nieuzasadnionej przerwy w realizacji przedmiotu umowy.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 8:
Zamawiający informuje, iż zapis zawarty w paragrafie 18 ust. 2 lit. C odnosi się do sytuacji, w której Wykonawca bez uzasadnionej przyczyny (konkretnej przyczyny) samowolnie przerywa roboty budowlane i nie wykonuje prac. Jeżeli nieuzasadniona przerwa w wykonywaniu przedmiotu zamówienia będzie przekraczała okres 14 dni, wówczas Zamawiający będzie miał prawo skorzystać z możliwości odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy.




PYTANIE NR 9:
W związku z postanowieniem paragrafu 18 ust, 6, Wzoru Umowy które to Postanowienie jest sprzeczne z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 05.11.2014 r., IHCZP 76 14, zgodnie z którą wierzytelność z tytułu kary umownej jest wymagalna w rozumieniu art. 498 paragraf 1 k.c. w terminie wynikającym z art. 455 k.c., prosimy o zmianę tego postanowienia.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 9:
Zamawiający informuje, iż w ocenie Zamawiającego dotychczasowy zapis w §18 ust. 6 Wzoru Umowy jest prawidłowy i nie ma konieczności jego zmiany. Zamawiający po to określa kiedy kary umowne stają się wymagalne żeby nie było konieczności dodatkowego wezwania do zapłaty. Po prostu kara umowna powinna zostać zapłacona w dniu jej wymagalności.

PYTANIE NR 10:
Prosimy o udostępnienie przedmiarów co ułatwi Wykonawcom wycenę a Inwestorowi pozwoli na faktyczne porównanie ofert złożonych przez wszystkich Wykonawców pod względem zakresu który został wyceniony.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 10:
Zamawiający przychyla się do prośby Wykonawcy i udostępni na swojej stronie internetowej, na której udostępniona jest dokumentacja dotycząca przedmiotowego postępowania przedmiary robót. Jednakże stanowić one będą jedynie materiał pomocniczy i nie będą podlegać weryfikacji. Z uwagi iż obowiązującą formą wynagrodzenia zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia oraz Ofertą Wykonawcy jest wynagrodzenie ryczałtowe (w rozumieniu art. 632 KC), jakiekolwiek ryzyko związane z niedoszacowaniem lub przeszacowaniem przedmiotu zamówienia na podstawie załączonych przedmiarów robót leży po stronie Wykonawcy.

PYTANIE NR 11:
Prosimy o zmianę warunku udziału opisanego w pkt. 7.1.3.1. SIWZ poprzez dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym wykonawców dysponujących Kierownikiem Budowy posiadającym co najmniej 5 lat doświadczenia (licząc do dnia składania ofert) pełniąc funkcję kierownika budowy lub robót z zakresu budowy i-lub przebudowy i-lub rozbudowy stacji uzdatniania wody lub budowy sieci
kanalizacji sanitarnej i-lub sieci wodociągowej, posiadającego uprawnienia budowlane bez ograniczeń we wskazanej w SIWZ specjalności. Uzasadnienie: przedmiotem zamówienia są głównie roboty dotyczące przebudowy i rozbudowy stacji uzdatniania wody, a nie roboty liniowe w postaci sieci kanalizacyjnej lub wodociągowej.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 11:
Zamawiający przychyla się do prośby Wykonawcy i modyfikuje warunek udziału w postępowaniu w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, co do osoby wskazanej w ppkt. 7.1.3.1. SIWZ, który otrzymuje następujące brzmienie:

Pkt. 7.1.3.1. - Kierownik Budowy musi posiadać co najmniej 5 lata doświadczenia (licząc do dnia składania ofert) pełniąc funkcję kierownika budowy lub kierownika robót z zakresu budowy i-lub przebudowy i-lub rozbudowy stacji uzdatniania wody lub pełniąc funkcję kierownika budowy w zakresie budowy sieci kanalizacji sanitarnej i-lub sieci wodociągowej oraz musi posiadać uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych uprawniające do kierowania robotami budowlanymi wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (lub uprawnienia w zakresie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych wydane na podstawie wcześniej obwiązujących przepisów, wystarczające do realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie pełnienia funkcji Kierownika Budowy) jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. - Liczba osób 1.

PYTANIE NR 12:
Dot. pkt 7.1.4.1 SIWZ - Prosimy o uściślenie, które lata należy wziąć pod uwagę jako ostatnie 3 lata obrotowe wskazane w pkt. 7.1,4.1 SIWZ. Informujemy, że zgodnie z art. 45 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 z późn. zmianami (Dz.U. Nr 80 poz, 350) podatnicy są zobowiązani składać zeznanie podatkowe, a wraz z nim bilans i rachunek zysków
i strat w terminie do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Na dzień składania ofert przetargowych nie posiadamy jeszcze sporządzonego bilansu za 20014r, który moglibyśmy załączyć do oferty. Czy zatem można dołączyć do oferty sprawozdanie finansowe za rok 2011, 2012, 2013?

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 12:
Zamawiający wyjaśnia, iż Wykonawca musi wykazać, iż osiągnął roczny obrót oraz posiada zobowiązania i należności, za okres nie dłuższy niż trzy ostatnie lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie. Jeżeli Wykonawca dysponuje wiedzą, iż na dzień składania ofert nie będzie jeszcze posiadał sporządzonego bilansu za 2014r., to w ocenie Zamawiającego logiczne wydaje się załączenie do oferty sprawozdania finansowego za rok 2011, 2012, 2013.

PYTANIE NR 13:
Czy Zamawiający dopuszcza cesję na rzecz osób trzecich wierzytelności wynikających z umowy?

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 13:
Zamawiający dopuszcza cesję na rzecz osób trzecich wierzytelności wynikających z umowy

PYTANIE NR 14:
W celu prawidłowego uzupełnienia tabeli elementów scalonych stanowiących załączniki nr 12 do 15 SIWZ, zwracamy się z prośbą o udostępnienie przedmiarów robót z podziałem prac zgodnym z zawartym w tabelach elementów scalonych. Zamawiający ustanowił co prawda rozliczenie ryczałtowe i zgodnie i obowiązującymi przepisami przedmiar nie musi być dołączony do dokumentacji, ale jest to dokument który jest w posiadaniu Zamawiającego i może być udostępniony jako dokument pomocniczy.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 14:
Zamawiający informuje, iż odpowiedź na pyt. 14 jest tożsama z odpowiedzią na pyt. 10.

PYTANIE NR 15:
W przypadku odmowy zamieszczenie na stronie internetowej przedmiarów robót wnioskujemy o odstąpienie od wypełniania tabeli elementów scalony ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 15:
Zamawiający informuje, iż odpowiedź na pyt. 15 zawarta jest w odpowiedzi na pyt. 14 (patrz odp. na pyt. 10).




PYTANIE NR 16:
W celu przywrócenia równowagi stron pomiędzy zawierającymi umowę prosimy o ustanowienie kary umownej płatnej przez Zamawiającego z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn zawinionych przez Zamawiającego, za wyjątkiem sytuacji przewidzianych w art. 145 ustawy PZP, w wysokości 10 procent całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy.

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE NR 16:
Zamawiający nie przewiduje tego typu kar umownych. Zamawiającemu zależy na wykonaniu przedmiotu umowy w terminach określonych w SIWZ, wobec powyższego odstąpienie Wykonawcy od umowy z winy Zamawiającego nie leży w jego interesie.

Zamawiający informuje również, iż w związku z modyfikacją treści SIWZ dokonał modyfikacji publikatora tekstu jednolitego ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013r. , poz. 907 ze zmianami) we wszystkich miejscach w treści SIWZ. W związku z powyższym uprasza się Wykonawców o dostosowanie wszystkich dotychczasowych załączników do SIWZ do wersji SIWZ po modyfikacji.

Miejsce składania: IV.4.16

dodac:
Informacje dodatkowe:
W związku z odpowiedziami udzielonymi na wnioski złożone przez Wykonawców w zakresie wyjaśnienia treści siwz, modyfikacji uległy zapisy w paragrafie 1, 3, 11 wzoru umowy:
§ 1
[Przedmiot umowy]
1. Wykonawca przyjmuje do wykonania roboty budowlane w ramach zamówienia publicznego polegającego na: Przebudowie i rozbudowie Stacji Uzdatniania Wody mieszczącej się w Łomiankach przy ul. Fabrycznej 22.
2. Przedmiot umowy w ramach powyższego przedsięwzięcia został podzielony na dwa etapy: Etap I i Etap II.
3. W ramach ETAPU I wykonawca wykona:
Prace budowlane należy przeprowadzić zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę nr 1568/2014 z dnia 21.11.2014r. która uzyskała klauzulę ostateczności z dniem 08.12.2014r. oraz projektami budowlanymi wykonawczymi.


1) ROBOTY BUDOWLANE
a) Termomodernizacja budynku( ocieplenie, wymiana stolarki)
b) Wykonanie nowych posadzek oraz nawierzchni ścian
c) Wykonanie nowych postumentów pod urządzenia
d) Wykonanie nowych nawierzchni drogowych oraz chodników, opasek
e) Wykonanie ogrodzenia
f) Rozbiórka zbiornika popłuczyn i pompowni

2) ROBOTY TECHNOLOGICZNE
a) Zapewnienie ciągłej pracy Stacji Uzdatniania Wody w trakcje budowy
b) Wykonanie instalacji technologicznych uzdatniania wody
c) Wykonanie pompowni II stopnia z zestawem hydroforowym o wydajności 180 m3/h i podnoszeniu 50 m sł. wody wraz z kolektorami i opomiarowaniem przepływu i zabezpieczeniem pomieszczenia przed zalaniem wodą w razie awarii instalacji;
d) Wykonanie instalacji do sporadycznej dezynfekcji wody roztworem podchlorynu sodu podawanym do wody uzdatnionej, płynącej z uzdatniania do zbiornika wyrównawczego oraz między zestawem hydroforowym a wyjściem do sieci wodociągowej;
e) Osuszanie powietrza w pomieszczeniu hali filtrów oraz pomieszczeniu ZH;
f) Wykonanie instalacji odprowadzenia wód popłucznych oraz innych wód ze stacji i pomieszczenia pompowni do istniejącej kanalizacji sanitarnej;
g) Wykonanie instalacji wentylacyjnej pomieszczeń technologicznych, uwzględniającej specyfikę stacji wodociągowej i odmienne reagowanie w zależności od pór roku;
h) Wykonanie niezbędnej kanalizacji i pompowni odwadniającej pomieszczenie zestawu hydroforowego;
i) Zabezpieczenie urządzeń stacji przed cofnięciem się strugi oraz wyziewami z kanalizacji sanitarnej;
j) Wykonanie instalacji wod-kan;
k) Rozruch technologiczny.


3) ROBOTY ELEKTRYCZNE
a) Wykonanie instalacji elektrycznej wewnętrznej w budynku SUW;
b) Wykonanie instalacji zasilania i sterowania pracą urządzeń technologicznych stacji;
c) Ułożenie niezbędnych kabli podziemnych do zasilania i sterowania urządzeniami na terenie stacji;
d) Ułożenie niezbędnych kabli do zasilania obiektów zewnętrznych, realizowanych w ramach technologii stacji oraz istniejących;
e) Dostarczenie Agregatu prądotwórczego w obudowie wyciszonej z SZR oraz wykonanie i zatwierdzenie dokumentacji współpracy agregatu z siecią dla RWE.

4) MONITORING
a) Włączenie do istniejącego systemu monitoringu SUW pracującego na Oczyszczalni Ścieków. Uzgodnienie z Zamawiającym oraz wykonanie ekranów synoptycznych wizualizacji;
b) Dostawa licencji ASTOR InTouch na 2000 zmiennych;
c) Opracowanie instrukcji obsługi wizualizacji;
d) Wykonanie systemu CCTV.


Przekazywanie danych pomiędzy stacją SUW a komputerem monitoringu będzie odbywać się za pomocą radiomodemów. W celu zrealizowani łączności należy SUW wyposażyć w antenę kierunkową umocowaną na maszcie. Instalację antenową należy wyposażyć w zabezpieczenie przepięciowe. Zastosowane urządzenia muszą być kompatybilne z istniejącym systemem monitoringu.

Etap I kończy wykonaniem wszystkich robót budowlanych przewidzianych dla etapu I i uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. ( Dz. U. z 2007r., Nr 61, poz. 417) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Po uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody zostanie podpisany protokół odbioru robót budowlach. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.07.2015r.

4. W ramach ETAPU II wykonawca wykona:

1) Dostarczy dokumentację powykonawczą w wersji papierowej - ilość egzemplarzy - 3 oraz w wersji elektronicznej - ilość 1 (wersja elektroniczna do edycji).
2) Dokona przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi SUW
3) Uzyska i dostarczy Zamawiającemu inwentaryzację geodezyjną
4) Dokona odbioru przez odpowiednie służby zgodnie z procesem budowlanym w tym m.in. Sanepid, Straż Pożarna,
5) Złoży do PINB zgłoszenie o zakończeniu budowy
6) Uzyska w imieniu Zamawiającego pozwolenie na użytkowanie
7) Ponownie wykona badanie wody

Etap II kończy się uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Po uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie zostanie podpisany protokół końcowy bez wad i usterek. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.10.2015r.
5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w poniższych dokumentach:
a) Dokumentacji projektowej wykonawczej,
b) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
c) Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ);
d) Zamówienie musi być wykonane zgodnie z SIWZ, umową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, dokumentacją projektową wykonawczą i budowlaną, wiedzą techniczną, sztuką budowlaną i obowiązującymi przepisami.

§ 3
Terminy realizacji
1. Termin wykonania zamówienia został wyznaczony do dnia 31 października 2015r., licząc od dnia podpisania umowy i został podzielony na etapy:
a) Etap I- robót budowlanych - do dnia 31 lipca 2015r. od dnia zawarcia umowy
b) Etap II - do dnia 31 października 2015r. (do dnia 31.10.2015r. Wykonawca musi uzyskać prawomocną decyzję pozwolenie na użytkowanie i do dnia 31.10.2015r. musi zostać podpisany protokół końcowy bez wad i usterek)
2. Etap I kończy się wykonaniem wszystkich robót budowlanych przewidzianych dla etapu I i uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. ( Dz. U. z 2007r., Nr 61, poz. 417) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Po uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody zostanie podpisany protokół odbioru robót budowlach. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.07.2015r.
3. Etap II kończy się uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie zostanie podpisany protokół końcowy bez wad i usterek. Protokół musi zostać podpisany do dnia 31.10.2015r.
4. Zgłoszenia gotowości do odbioru robót częściowych, robót budowlanych i do odbioru końcowego powinny być potwierdzone przez kierownika budowy wpisem do dziennika budowy.
5. Zgłoszenia gotowości do odbioru robót budowlanych i do odbioru końcowego nie wstrzymują biegu terminu realizacji poszczególnych etapów umowy i terminu zakończenia umowy.
6. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania terminów realizacji robót zgodnie z przedstawionym harmonogramem rzeczowo-finansowym, o którym mowa w § 11.

§ 11
[harmonogram rzeczowo-finansowy]
1. Harmonogram rzeczowo-finansowy składa się z następujących etapów:

Etap I - robót budowlanych od dnia zawarcia umowy do 31 lipca 2015r. .
Etap II -do dnia 31 października 2015r.
2. W harmonogramie należy wyodrębnić miesięczne okresy rozliczeniowe, rozpoczynające się każdego pierwszego dnia miesiąca. Czasy trwania poszczególnych robót opracować z dokładnością tygodniową. W przypadku naruszenia terminów miesięcznych w określonym zakresie (nie wykonania poszczególnych elementów, które miały być wykonane w danym terminie) - Zamawiający wezwie do wykonania elementów, które nie zostały terminowo wykonane - wskazując termin wykonania. W przypadku nie wykonania wskazanych uprzednio elementów we wskazanym terminie - Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
3. W etapie realizacji robót budowlanych muszą zawierać się wszystkie roboty z zakresu umowy.
4. Etap I - robót budowlanych - zakończony jest podpisanym protokółem odbioru robót budowlanych (do tego czasu lecz nie później niż do dnia 31.07.2015r. Wykonawca uzyska pozytywne wyniki badań wody zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. ( Dz. U. z 2007r., Nr 61, poz. 417) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.)
5. Etap II zakończony jest protokółem odbioru robót końcowym, który zostanie podpisany po uzyskaniu przez wykonawcę prawomocnej decyzji o udzieleniu pozwolenia na użytkowanie, lecz nie później niż dnia 31.10.2015r.
6. Harmonogram podlega zaakceptowaniu przez Zamawiającego w ciągu 7 dni od przedstawienia.
7. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania terminów wykonania poszczególnych odcinków roboczych założonych w harmonogramie rzeczowo - finansowym.

Podobne przetargi